Nowy numer 17/2024 Archiwum

Bytom zmartwychwstaje

Na rozpoczęcie Roku Wiary mieszkańcy miasta spotkali się na rynku, by wspólnie się modlić.

Wierni z duszpasterzami przyszli z różnych parafii, by 13 października w centrum Bytomia odmówić wyznanie wiary i modlić się na różańcu. Refleksje do tajemnicy Zmartwychwstania odczytała Joanna Kozaczkiewicz z charyzmatycznej wspólnoty „Źródło”, spotykającej się we franciszkańskiej parafii św. Wojciecha.

Ze specjalnie przygotowanej sceny płynęły przejmujące słowa: „Wierzę, mój Panie, że Ty żyjesz! Żyjesz dziś, zmartwychwstajesz tutaj, to się dokonuje. A wraz z Tobą zmartwychwstaje to miasto, miasto umęczone, miasto wykorzystane, miasto ukochane... Wierzę, Jezu, że to się staje – Bytom dziś zmartwychwstaje. Zmartwychwstaje Śródmieście, Rozbark, Szombierki; zmartwychwstają Łagiewniki, Bobrek, Karb, Stroszek; zmartwychwstają  Miechowice, Stolarzowice, Sucha Góra i Górniki. Wierzę, mój Mistrzu, że tak, jak obiecałeś „w Domu Twego Ojca jest mieszkań wiele” i Ty dziś odnawiasz te wszystkie bytomskie miejsca i ich mieszkańców, by byli gotowi w swoim czasie na spotkanie w Domu Ojca”. 

Intencję wieczoru przedstawił o. Rafał Kogut, proboszcz parafii św. Wojciecha, który był też inicjatorem ewangelizacji Bytomia, zorganizowanej w lipcu. Do wygłoszenia na rynku słowa Bożego w październikowy wieczór zaprosił ks. Eugeniusza Plocha z diecezji opolskiej.

Modlitwa za Bytom trwa. W kościele św. Wojciecha raz w miesiącu odbywają się Msze i nabożeństwa za miasto. Najbliższe terminy to: 31 października, 28 listopada i 19 grudnia. Rozpoczęcie o 19.00.

 


 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy