Nowy numer 33/2018 Archiwum

Głos z Goszyc

Nikt z nas się nie spodziewał, że oprócz nowej wieży w tym roku będziemy mieli też nowy dzwon – można usłyszeć od mieszkańców Goszyc.

Od kilku miesięcy parafianie pracują nad budową nowej wieży w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Goszycach (filia parafii Trójcy Świętej w Rachowicach). Dzwon, który zostanie na niej umieszczony po zakończeniu robót, jest darem biskupa Jana Kopca. Otrzymał go z okazji ingresu do gliwickiej katedry w styczniu tego roku. Osobiście poświęcił go 7 października podczas uroczystej Eucharystii w Goszycach. W homilii biskup gliwicki przypomniał symbolikę dzwonów i wezwał wiernych, by ilekroć usłyszą ich głos z kościelnej wieży, zwrócili swoje myśli do Boga i pamiętali, że nigdy nie są sami, ale czuwa nad nimi miłujący Ojciec.


 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma