Nowy numer 23/2021 Archiwum

Nie wyrzucaj ich do kosza

Blaszki na wagę życia, czyli pomoc ukryta w listach – to hasło akcji, zorganizowanej przez gliwickie hospicjum.

Zachęcaliśmy już do zbierania makulatury, korków, teraz przyszedł czas na blaszki, które dołączane są do listów, żeby zwiększyć ich wagę. Uciążliwe rozwiązanie, skoro już jest, warto dobrze wykorzystać i blaszki przynieść do gliwickiego hospicjum. Oddane do recyklingu, dadzą konkretne pieniądze, które przeznaczone zostaną na zakup koncentratora tlenu. Koszt urządzenia to równowartość ok. 39 000 blaszek.   

Koncentrator tlenu zapewnia pacjentowi ciągłą dostawę powietrza ze zwiększoną zawartością tlenu. Stanowi tańszą i bezpieczniejszą alternatywę dla butli ze sprężonym tlenem. Tlenoterapii wymagają chorzy z dusznościami. Koncentrator ma służyć głównie pacjentom przebywającym w swoich domach, a będących pod opieką hospicjum. Koncentrator tlenu będzie im użyczany bezpłatnie.

Blaszki można zostawiać w portierni Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach przy ul. Daszyńskiego 29 od poniedziałku do piątku od 15.00 do 22.00, w weekendy o dowolnej porze. Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych "Hospicjum" w Gliwicach. Jej końcowy termin nie został wyznaczony, wiadomo, że blaszek jest wciąż jeszcze za mało.


 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama