Nowy numer 08/2024 Archiwum

Jan Paweł II o rodzinie

Z okazji Dnia Papieskiego w diecezji gliwickiej wierni spotkają się w katedrze na nabożeństwie fatimskim i Eucharystii, a w sanktuarium w Rudach odbędzie się koncert.

 „Jan Paweł II – Papież Rodziny” to hasło obchodzonego 14 października XII Dnia Papieskiego. Z tej okazji w katedrze gliwickiej 13 października o godz. 18 odbędzie się nabożeństwo fatimskie, a 14 października o godz. 12.30 zostanie odprawiona Eucharystia w 34. rocznicę wyboru Jana Pawła II na papieża. Natomiast 21 października o godz. 17 w Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach odbędzie się koncert muzyki chóralnej w wykonaniu Chóru Studium Muzyki Kościelnej i Diecezjalnej Szkoły Organistowskiej II Stopnia w Gliwicach, chóru parafii św. Anny w Babicach, scholi parafii św. Józefa w Zawadzie Książęcej oraz solistów: Klaudii Romek (sopran) i Brygidy Tomali (pozytyw). Będzie to ostatni w tym roku koncert z cyklu „Muzyka w Starym Opactwie”.

W związku z Dniem Papieskim zostanie przeprowadzona również zbiórka przed kościołami na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera materialnie uzdolnioną młodzież.


 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy