Nowy numer 42/2019 Archiwum

Psy, chomiki i patyczaki

W dniu św. Franciszka dzieci przyszły ze swoimi zwierzętami do amfiteatru obok kościoła św. Jacka w Gliwicach-Sośnicy.

Jak co roku, 4 października odbywa się tu błogosławieństwo zwierząt. Dzieci przyprowadziły swoje psy, były też króliki, świnki morskie, chomiki, szczurki, a nawet patyczaki. – Dbajcie o te swoje zwierzaki, bo one nie powiedzą, że im zimno czy że są głodne. Sami musicie o tym pamiętać. Skoro macie pieska, kotka czy rybkę, to Pan Bóg dał wam zadanie, żebyście się nimi opiekowali. Św. Franciszek mówił, że zwierzęta to nasi bracia mniejsi, a tymi mniejszymi zawsze trzeba się opiekować. Nie zgadzajcie się też na to, żeby ktokolwiek dręczył zwierzęta. I pamiętajcie, że one też są dziełem Pana Boga – przypomniał dzieciom ks. Łukasz Krawiec, wikary z parafii św. Jacka.

Maciek Kwiecień chodzi do drugiej klasy szkoły podstawowej. Zabrał ze sobą jednego patyczaka z całej wielkiej hodowli, która – jak przypuszcza – może liczyć od s100 do 200 osobników. – Trudno dokładnie powiedzieć, bo one strasznie szybko się rozmnażają – mówi Maciek. – Trzeba im od czasu do czasu spryskiwać akwarium wodą, jak chcą pić, a do jedzenia dajemy im liście jeżyn – tłumaczy. Najczęściej, razem z młodszą siostrą Pauliną, liście jeżyn zbierają w okolicach ogródków działkowych. Paulina przyniosła ze sobą małego chomika. – Nie ma imienia, bo nie wiemy jeszcze, czy to chłopak czy dziewczyna – mówi. A patyczaki mają imiona? – ktoś zagaduje. – Nie mają, bo bym nie zapamiętał, a poza tym i tak ich nie rozróżniam – śmieje się Maciek.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL