Nowy numer 42/2019 Archiwum

Caritas u Pokornej

Pracownicy i wolontariusze Caritas przed rozpoczęciem Tygodnia Miłosierdzia spotkają się w Rudach

Doroczna pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach odbędzie się w sobotę 6 października pod hasłem „Kościół Domem Miłosierdzia".  Spotkanie rozpocznie się o 10.30 od sakramentu pokuty. Eucharystii o 11.00 przewodniczyć będzie bp Jan Wieczorek. Po niej zaplanowano koncert młodzieżowego zespołu wokalno-instrumentalnego z parafii św. Jana Chrzciciela w Gliwicach-Żernikach. O 13.00 będzie poczęstunek, o 14.00 konferencję wygłosi ks. Stefan Jezusek, proboszcz parafii św. Józefa w Krupskim Młynie i duszpasterz Caritas dekanatu Toszek. Po jego wystąpieniu przewidziane jest słowo ks. Rudolfa Badury, dyrektora Caritas Diecezji Gliwickiej. Pielgrzymkę zakończy nabożeństwo do Matki Bożej.

Diecezjalna Caritas zatrudnia obecnie około 350 osób, ale jej działalność jest możliwa także dzięki zaangażowaniu niezliczonej ilości wolontariuszy w parafiach i hojności osób, które wspierają jej dzieła. Szczególną formą zaangażowania młodzieży są szkolne koła Caritas.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL