Nowy numer 08/2024 Archiwum

Uwielbienie na Sikorniku

Za 10 lat rekolekcji „Jezus żyje!” na Górze Świętej Anny będą dziękować uczestnicy spotkania, które odbędzie się w najbliższą niedzielę w Gliwicach.

Uwielbienie odbędzie się 7 października o godzinie 16 w kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Gliwicach na Sikorniku (w dolnym kościele). Po modlitwie planowane jest spotkanie przy kawie i herbacie. Wspólnoty Odnowy diecezji gliwickiej zapraszają wszystkich, a szczególnie tych, którzy uczestniczyli w rekolekcjach „Jezus żyje!”.

W pierwszych rekolekcjach, które odbyły się dziesięć lat temu, wzięło udział około 250 osób. Z roku na rok uczestników przybywało i pojawiały się kolejne turnusy.  Ostatniego lata po raz pierwszy na Górze Świętej Anny zorganizowane zostały trzy turnusy, w sumie uczestniczyło w nich ponad 1200 osób. Rekolekcje przygotowują wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym diecezji gliwickiej, Inicjatywa Missio i wspólnota Szekinah. Od dwóch lat włączają się też wspólnoty Odnowy z diecezji opolskiej. Na każdym turnusie jest około 70 osób zaangażowanych w przygotowanie rekolekcji – animatorów, prowadzących modlitwę wstawienniczą, zajmujących się sprawami technicznymi i organizacyjnymi.

Rekolekcje są wieloletnim ciągiem formacyjnym podzielonym na tzw. poziomy. Z oddzielnymi propozycjami dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Są też różne poziomy fakultatywne dla osób, które przeszły już kilka stopni formacji na rekolekcjach. Organizatorzy podkreślają, że nie powinny być one jednorazowym wydarzeniem. – Chcemy, żeby rekolekcje były wychowywaniem ludzi do życia w uwielbieniu, budowaniem duchowości uwielbienia. I uczyły tego, co to znaczy żyć uwielbieniem na co dzień – mówi Stefan Mitas, jeden z odpowiedzialnych za rekolekcje „Jezus żyje!”. Chodzi w nich również o to, żeby kontynuować to dobre jednorazowe doświadczenie w którejś ze wspólnot działających w diecezji.

Informacje o spotkaniu na www.inicjatywamissio.pl.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy