Nowy numer 08/2020 Archiwum

Bieg im. księdza Konstantego Damrota

II Bieg Uliczny im. Księdza Konstantego Damrota zaplanowano na sobotę w Pilchowicach.

Celem biegu jest przede wszystkim popularyzacja zdrowego trybu życia. Jej patron – ks. Konstanty Damrot był duszpasterzem, poetą, pisarzem i działaczem górnośląskim. W Pilchowicach w klasztorze bonifratrów spędził lata emerytury. Zzmarł w 1895 roku i został pochowany na tamtejszym cmentarzu szpitalnym. 

Imprezę organizują Starostwo Powiatowe w Gliwicach oraz Urząd Gminy Pilchowice. Zawody rozpoczną się 29 września o 10.00 na stadionie LZS „Victoria” w Pilchowicach (ul. Świerczewskiego 3).

Bieg rozegrany zostanie na bieżni stadionu „Victoria” i drogach gminnych . Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy dyplom i medal, a zwycięzcy w poszczególnych grupach wiekowych - puchary. Wśród wszystkich osób, które ukończą bieg wylosowana zostanie nagroda dodatkowa.

Sportowa rywalizacja toczyć się będzie w kategoriach wiekowych: do 13 lat (rocznik 1998 i młodsi) – dziewcząt, do 13 lat (rocznik 1998 i młodsi) – chłopców, 14–30 lat kobiet, 14–30 lat mężczyzn, 30 lat i starsi – kobiet, 30 lat i starsi – mężczyzn. Zapisy przyjmowane będą przed zawodami na stadionie „Victoria” Pilchowice.

 

« 1 »

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama