Nowy numer 2/2021 Archiwum

Bieg im. księdza Konstantego Damrota

II Bieg Uliczny im. Księdza Konstantego Damrota zaplanowano na sobotę w Pilchowicach.

Celem biegu jest przede wszystkim popularyzacja zdrowego trybu życia. Jej patron – ks. Konstanty Damrot był duszpasterzem, poetą, pisarzem i działaczem górnośląskim. W Pilchowicach w klasztorze bonifratrów spędził lata emerytury. Zzmarł w 1895 roku i został pochowany na tamtejszym cmentarzu szpitalnym. 

Imprezę organizują Starostwo Powiatowe w Gliwicach oraz Urząd Gminy Pilchowice. Zawody rozpoczną się 29 września o 10.00 na stadionie LZS „Victoria” w Pilchowicach (ul. Świerczewskiego 3).

Bieg rozegrany zostanie na bieżni stadionu „Victoria” i drogach gminnych . Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy dyplom i medal, a zwycięzcy w poszczególnych grupach wiekowych - puchary. Wśród wszystkich osób, które ukończą bieg wylosowana zostanie nagroda dodatkowa.

Sportowa rywalizacja toczyć się będzie w kategoriach wiekowych: do 13 lat (rocznik 1998 i młodsi) – dziewcząt, do 13 lat (rocznik 1998 i młodsi) – chłopców, 14–30 lat kobiet, 14–30 lat mężczyzn, 30 lat i starsi – kobiet, 30 lat i starsi – mężczyzn. Zapisy przyjmowane będą przed zawodami na stadionie „Victoria” Pilchowice.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama