Nowy numer 39/2022 Archiwum

O Korczaku w Gliwicach

W najbliższych dniach będzie prezentowany spektakl i film poświęcony doktorowi, który do końca towarzyszył dzieciom w drodze na śmierć w komorze gazowej. Z widzami spotka się odtwórca jego postaci Wojciech Pszoniak.

W trwającym właśnie Roku Janusza Korczaka, 22 i 23 września w Gliwicach odbędą się spotkania poświęcone jego postaci, w ramach III Metropolitalnej Nocy Teatrów.

22 września o godz. 18.00 w Ruinach Teatru będzie można zobaczyć spektakl „Ocalić te dzieci… rzecz o Januszu Korczaku” w reżyserii Mirosława Domina. Tego samego dnia w kinie Amok zostanie wyświetlony film Andrzeja Wajdy „Korczak”, gdzie tytułową rolę zagrał Wojciech Pszoniak. Aktor spotka się z widzami przed projekcją (początek o godzinie 20.00). Natomiast 23 września o godzinie 11.30 Wojciech Pszoniak spotka się w Amoku z najmłodszymi widzami, gdzie będzie gościem filmowego poranka dla dzieci z cyklu „Bajki i historie warte spotkania”. Tego dnia wyświetlony zostanie film animowany „Król Maciuś Pierwszy” na podstawie powieści Janusza Korczaka.
Imprezom towarzyszy wystawa „Miłość” oparta na tekstach Janusza Korczaka z pogadanek pisanych dla audycji radiowych. Towarzyszą im archiwalne przedwojenne fotografie. Wystawę w holu kina AMOK będzie można oglądać do 30 września. Szczegółowe informacje na www.teatr.gliwice.pl


 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy