Nowy numer 3/2021 Archiwum

Świadectwo żywej wiary

Mszą świętą pod przewodnictwem biskupa Jana Kopca zakończyła się szósta nocna pielgrzymka młodzieży do Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach

Tuż po północy 15 września młodzi pielgrzymi z całej diecezji wyruszyli w kilku grupach spod katedry w Gliwicach, aby po ponad 25 kilometrach drogi dotrzeć  do diecezjalnego sanktuarium. W Ostropie  uczestniczyli oni w nabożeństwie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, które było wprowadzeniem w całe wydarzenie. W tym roku młodzież pielgrzymowała pod hasłem: „Być solą ziemi”, dlatego też każdy otrzymał symboliczne dwie szczypty soli. 

- Życie ma polegać na szukaniu możliwości dzielenia się dobrem. Trzeba umieć wyjść z własnego domu, aby zaświadczyć, że w sercu nosi się coś wielkiego, radosnego, czym warto się podzielić i czym warto ubogacić drugiego człowieka – mówił w bazylice ksiądz biskup.

W nocnej pielgrzymce wzięło udział ponad 500 osób. Pielgrzymi szli drogą przez Ostropę, Smolnicę, Pilchowice i Stanicę. Do Rud dotarli około godziny dziewiątej.


 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama