Nowy numer 3/2021 Archiwum

Mamy wychodzą z domu

Najtrudniejszy był brak ludzi, w pewnym momencie jedyną osobą rozmawiającą ze mną był Antoni, który specjalnie nie mówił – wspomina Magdalena Głowala Klubu Mamuśki w Gliwicach.

Z koleżankami z wrocławskiej polonistyki mniej więcej w tym samym czasie urodziły pierwsze dziecko. Jedna z nich Elżbieta Woźniak-Łojczuk, którą nazywają matką założycielką, wpadła na pomysł Klubu Mamuśki dla kobiet w podobnej sytuacji życiowej. Mających dzieci, a w związku z tym te same radości i problemy. A jednym z problemów jest brak towarzystwa. Klub we Wrocławiu ruszył wiosną 2011 roku, filia w Gliwicach - rok później.

– Takich miejsc jak nasze jest niewiele. Większość to kluby dla mam z dzieckiem, gdzie maluchy się bawią, a one w tym czasie piją kawę i rozmawiają. A my robimy inaczej. Mamy zostawiają dzieci z tatą, a przychodzą same i mają czas dla siebie. Żeby odpocząć też od dzieci, chociaż i tak najczęściej one są głównym tematem rozmów – tłumaczy Magdalena Głowala. – Bardzo brakowało mi takich wyjść wieczorem na kawę czy herbatę, żeby porozmawiać. Nie w dresie na szybko, przy piaskownicy, ale na zasadzie specjalnego „wyruszenia z domu” – dodaje. Pomysł okazał się trafiony, bo zaraz po Wrocławiu i Gliwicach zaczęły się pojawiać kolejne oddziały w innych miastach.

Spotkania odbywają się raz w miesiącu. Na każdym jest jakiś ekspert, np.  makijażystka, fryzjerka czy stylistka. Były warsztaty robienia biżuterii i fotograficzne. Planują spotkania z osobami radzącymi, jak gospodarować czasem, pieniędzmi, z dietetykami od żywienie dzieci i rodziny. – Jesteśmy otwarte na wiedzę. Czekamy na każdą mamę – z jedynakiem, dwójką, trójką dzieci czy te dopiero w ciąży. Skontaktować można się przez naszą stronę internetową i facebooka. Warto dodać, że spotkania są darmowe – zachęca Magda Głowala. Na razie nie mają stałego miejsca, za każdym razem spotkania są gdzie indziej. W restauracjach, pubach, w sklepiku z biżuterią, w herbaciarni… A nawet w parku Chopina – na kocyku rozłożonym na trawie, gdzie miały warsztaty fotograficzne. Zwykle na spotkanie przychodzi około 10 kobiet i ciągle pojawiają się nowe. Informacje o spotkaniach Klubu Mamuśki w Gliwicach można znaleźć na:www.klubmamuski.pl, http://www.facebook.com/klubmamuski. Kontakt - e-mail: slask@klubmamuski.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama