• facebook
 • rss
 • Poruszone serca

  ds, miz

  dodane 19.11.2017 00:39

  Rodzina Iwaneckich o nominacji biskupiej ks. Andrzeja.

  Spotykając się z bliskimi, ks. Andrzej Iwanecki zawsze podkreślał, że tak jak oni mają swoje rodziny, tak on ma swoją, a jest nią jego parafia – wspólnota św. Franciszka w Zabrzu-Zaborzu. Odtąd ta rodzina poszerza się – będzie nią diecezja gliwicka.

  W swojej parafii posługiwał jako proboszcz prawie 20 lat. W pierwszym po nominacji wywiadzie (TUTAJ) opowiedział krótko o swojej wizji wspólnoty parafialnej i o otwarciu na nową rzeczywistość i nowe zadania.

  Silne korzenie

  Ksiądz Andrzej Iwanecki otrzymał bardzo cenny kapitał w postaci wyjątkowej rodziny naturalnej – dużej, bardzo mocno zjednoczonej, zawsze gotowej do pomocy – zarówno wewnątrz, jak i wobec tych, którzy w jakikolwiek sposób oczekują czy wymagają pomocy. Wieloletnie doświadczenie duszpasterza oraz religijne korzenie śląskiej rodziny stanowią wartość nie do przecenienia. Jeśli dodać do niej zaufanie złożone w Bogu, wyrażające się w prostym, ale jakże radykalnym haśle: „Jezus jest Panem”, można z radością oczekiwać dobrych owoców papieskiej nominacji dla całej diecezji. – Jeżeli człowiek na jakimś etapie swojego życia oddał je Panu Jezusowi, to dał Mu pierwszeństwo we wszystkim – powiedział biskup nominat w wywiadzie. I dodał: – On jest Tym, który prowadzi.

  Rodzina Iwaneckich o nominacji biskupiej

  Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za kapłaństwo naszego syna, brata, szwagra, wujka Andrzeja – za jego wierną służbę w Kościele Chrystusa. Cała nasza rodzina zawsze mocno wspiera wszystkie jego dzieła modlitwą, postem i w każdej potrzebnej w danym momencie formie. Wierzymy, że Jezus, powołując Andrzeja do nowych zadań, pomoże mu i pobłogosławi.

  Jego nominacja poruszyła nasze serca, napełniła radością, ale również jako rodzinę kochającą się i wspierającą na co dzień zmobilizowała do tym większego trwania w jedności modlitewnej i coraz lepszego życia. Nie sposób bowiem również nie zadrżeć przed wielkością tego Bożego wezwania i wyzwania.

  Niech Bóg będzie uwielbiony w posłudze Andrzeja jako biskupa. Jesteśmy przekonani, że Duch Święty wybrał człowieka dobrego i mądrego i że go nie opuści!

  Mama Anna, siostry, bratowa i brat z rodzinami

    Ks. prał. Andrzej Iwanecki z rodzicami Anną i Wilhelmem (zm. w 2016 r.)
  Archiwum rodzinne

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół