• facebook
 • rss
 • Co zrobić, aby być świętym?

  Jan Maniura

  dodane 01.11.2017 10:05

  Procesja z relikwiami przeszła ulicami Lublińca. Zakończyła się uwielbieniem i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

  W przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych w Lublińcu odbył się V Orszak Świętych, który wyruszył z parafii św. Mikołaja z relikwiami dziesięciorga świętych, wśród nich św. Franciszka z Asyżu, św. Teresy Benedykty od Krzyża, św. o Pio, św. Jana Pawła II, św. s. Faustyny, św. Eugeniusza de Mazenod, św. Brata Alberta.

  - Gromadzimy się we wspólnocie wierzących z naszego miasta i dekanatu, aby radować się uroczystością Wszystkich Świętych, którzy są bohaterami Jezusa i Kościoła - mówił na rozpoczęcie orszaku ks. Konrad Mrozek, proboszcz parafii św. Mikołaja w Lublińcu. - Idźmy za nimi w tym pochodzie ulicami naszego miasta, dumni z naszych świętych i patronów. Wpatrujmy się w nich i bierzmy z nich przykład, bo są dla nas wzorem idealnego życia chrześcijańskiego. Prośmy ich o wstawiennictwo za nami, aby pomagali nam w drodze naszego życia dążyć do świętości oraz coraz bardziej żyć miłością - podkreślił.

  Następnie odbyło się wprowadzenie relikwii i przedstawienie ich sylwetek.

  - Chcemy uczcić tych wszystkich, którzy są w niebie, a także zachęcić do tego, aby każdy mógł wzbudzić w sobie poczucie i pragnienie świętości. Jest to również odpowiedź na pogańskie święto Halloween, gdzie chcemy pokazać, że my, chrześcijanie, czcimy świętych i zawsze chcemy dążyć do świętości - mówił ks. Michał Choroszewski, wikary z parafii św. Mikołaja w Lublińcu.

  Procesja przeszła ulicami miasta, odmawiając Litanię do Wszystkich Świętych oraz modlitwę różańcową. Zakończyła się w kościele św. Stanisława Kostki, gdzie odbyło się uwielbienie Boga i uczczenie relikwii.

  Wszystkie relikwie na ołtarzu obok Najświętszego Sakramentu   Wszystkie relikwie na ołtarzu obok Najświętszego Sakramentu Jan Maniura

  - Dzisiaj wpatrywaliśmy się w sylwetki świętych oraz przeszliśmy za nimi ulicami Lublińca, aby dać świadectwo naszej wiary. I na pewno każdy z nas zadaje sobie pytanie, co zrobić, aby być świętym. Patrząc na wszystkich świętych, widzimy, że ich wielkość polegała na tym, że zawsze, kiedy zgrzeszyli, to powracali do Boga. To jest właśnie ta siła, którą jest Jezus Chrystus. Zawsze, kiedy będziemy blisko Niego i będziemy się nawracać, będziemy świętymi. Życzę wszystkim pragnienia świętości i abyśmy kiedyś spotkali się w niebie - mówił na zakończenie o. Krzysztof Wrzos OMI, wikary z parafii św. Stanisława Kostki w Lublińcu.

  Na zakończenie było uroczyste błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem oraz każdy mógł ucałować relikwie świętych, którzy towarzyszyli uczestnikom w tej wspólnej modlitwie.

  Procesja z relikwiami ulicami Lublińca   Procesja z relikwiami ulicami Lublińca Jan Maniura

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół