• facebook
 • rss
 • Muzyka na planie

  m/ www.gorykultury.com

  dodane 10.10.2017 12:02

  Projekcje klasycznych dzieł filmowych z nową oprawą muzyczną - festiwal w Tarnowskich Górach.

  To jedyny taki festiwal w Polsce - zachęcają organizatorzy. Potrwa od 20 do 22 października. Muzyka Na Plan to festiwal w formie konkursowej, w całości poświęcony filmom niemym, prezentowanym z muzyką na żywo. Klasyczne dzieła filmowe zyskują nową oprawę muzyczną, czasem nietypową czy nawet zaskakującą. Dzięki takiemu zabiegowi klasyka niemego kina może stać się bardziej aktualna i łatwiejsza w odbiorze dla widzów.

  Pojedyncze projekty tego typu pojawiają się na różnych festiwalach i przeglądach filmowych, ale tylko w charakterze imprez towarzyszących. Ten festiwal poświęcony jest im w całości, a jego kolejne edycje pokazują coraz większe zainteresowanie publiczności i wykonawców, którzy chcą wziąć udział w wydarzeniu.

  Muzyka Na Plan to festiwal, który ma formę konkursu. Publiczność i jury spośród wszystkich projekcji wybierają najlepsze wykonanie. Każdy z uczestników wybiera sobie film, do którego tworzy muzykę, a autor najlepszego podkładu otrzymuje nagrodę pieniężną.

  Festiwal, który odbędzie się w Szkole Muzycznej w Tarnowskich Górach, rozpoczyna się 20 października o 19.00; tego dnia zaplanowane są trzy projekcje. W sobotę 21 października od 18.00 będzie okazja do zobaczenia czterech propozycji, a w niedzielę trzech kolejnych i nastąpi ogłoszenie wyników konkursu.

  Oprócz tego zaplanowane zostały wydarzenia towarzyszące: w sobotę: od 10.00 do 15.00 - warsztaty fotografii otworkowej, a od 14.30 do 17.30 - warsztaty muzyczne, natomiast w niedzielę o 16.00 - wykład nt. pierwszych prób udźwiękowienia polskiego kina.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół