• facebook
 • rss
 • Formacja LSO

  kc

  dodane 03.10.2017 01:00

  Wkrótce rozpocznie się nowy cykl diecezjalnych kursów dla lektorów, ceremoniarzy i animatorów ministrantów w ośrodku w Nędzy.

  W kursie dla lektorów mogą uczestniczyć ministranci z klas VII i starsi. W programie są zajęcia liturgiczne, biblijne i fonetyczne oraz ćwiczenia poprawnego czytania i formacja duchowa. Pierwsze z pięciu spotkań weekendowych w ośrodku formacyjnym Liturgicznej Służby Ołtarza w Nędzy odbędzie się od 13 do 15 października. Ostatnie połączone będzie z uroczystą promocją lektorską.

  Kurs dla ceremoniarzy przeznaczony jest dla ministrantów, pomagających w parafii w przygotowaniu i przebiegu liturgii (zwłaszcza niedzielnej i świątecznej) oraz w przewodzeniu grupom ministranckim posługującym przy ołtarzu. W tym kursie mogą uczestniczyć uczniowie III klasy gimnazjum i starsi, zainteresowani liturgią i zaangażowani w służbę ministrancką. Zajęcia odbywać się będą podczas czterech spotkań weekendowych w Nędzy, pierwsze odbędzie się od 20 do 22 października. Kurs zakończy się uroczystą promocją w czasie diecezjalnej pielgrzymki LSO do Rud.

  Jako trzeci rozpocznie się kurs dla animatorów grup ministranckich. Pierwsze z czterech spotkań weekendowych, również w Nędzy, odbędzie się od 3 do 5 listopada. Celem kursu jest wykształcenie osób pomagających w prowadzeniu wspólnoty ministranckiej oraz małych grup podczas wyjazdów wakacyjnych i rekolekcji. Przeznaczony jest dla ministrantów od I klasy szkoły średniej. Kurs zakończy się uroczystą promocją w czasie diecezjalnej pielgrzymki LSO do Rud.

  Więcej informacji i zgłoszenia: lso.gliwice.pl, ks. Jacek Skorniewski, diecezjalny duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza, 32 418 62 62 lub e-mail: lso@lso.gliwice.pl.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół