• facebook
 • rss
 • Ciasto upieczone przez… proboszcza

  mf

  dodane 11.09.2017 20:51

  Zbierali pieniądze na zakup wózka dla niepełnosprawnego Kuby. A przy tym dobrze spędzili czas.

  W parafii redemptorystów w Gliwicach odbył się festyn parafialny pod hasłem „Niesiemy pomoc na chwałę Bożą”. Zebrano ponad 4400 zł, a głównym celem zbiórki był zakup elektrycznego wózka dla Kuby, który należy do działającej w parafii grupy niepełnosprawnych „Stokrotki”.

  – Można powiedzieć, że festyn przerósł nasze oczekiwania. Bardzo trzeba docenić pracę organizatorów i wolontariuszy świeckich, która, z pomocą łaski Bożej, przyniosła większe owoce niż się spodziewaliśmy. Mam na myśli frekwencję i atmosferę spotkania – podsumowuje o. Tomasz Mikołajczyk, duszpasterz młodzieży w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego.

  Festyn zorganizowany w parafii redemptorystów w Gliwicach   Festyn zorganizowany w parafii redemptorystów w Gliwicach Time Loop Studio Główną nagrodą w loterii fantowej był figura Matki Bożej przywieziona z Fatimy, ale można było też wygrać ciasto upieczone przez… proboszcza. Wśród wielu przygotowanych stoisk było też stoisko „pomocy duchowej”, gdzie czekali ojcowie redemptoryści gotowi do rozmowy.

  Dla uczestników zorganizowano takie atrakcje, jak np. pokazy chemiczne i iluzjonistyczne, kącik plastyczny kącik plastyczny zorganizowany przez parafialne kółko artystyczne „Akwarelka”. Rozegrany został mecz ministrantów i marianek, a straż miejska prowadziła naukę pierwszej pomocy i znakowała rowery.

  Na scenie można było podziwiać pokaz taneczny szkoły „3 Arte”, prezentowały się też różne grupy działające w parafii, zespoły młodzieżowy „Redemptor” i dziecięcy „Filii Dei”. Na finał wystąpił zespół „Kadosz”, który poprowadził modlitwę uwielbienia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół