• facebook
 • rss
 • Wierność na całe życie

  Klaudia Cwołek Klaudia Cwołek

  dodane 09.09.2017 23:59

  - Złoty jubileusz małżeństwa to nasza wspólna radość i Kościół diecezjalny gliwicki dziękuje wam z całego serca - mówił do małżonków bp Jan Kopiec.

  W gliwickiej katedrze na wspólnej Eucharystii spotkali się dziś jubilaci z różnych stron diecezji, którzy w tym roku obchodzą 50. rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Poprzedził ją koncert, zaproszonego na tę okazję zespołu „AVE” z parafii w Pławniowicach.

  – Dziękujemy wam za piękne świadectwo dojrzałego życia chrześcijańskiego, bo żeby móc z radością świętować 50-lecie małżeństwa, fundamentu rodziny, trzeba rzeczywiście dokonać niezwykłej pracy w całym swoim życiu – powiedział na początku Eucharystii bp Jan Kopiec. Razem z nim Mszę koncelebrowali m.in. księża z parafii, do których należą jubilaci.

  Mszę z biskupem Janem Kopcem koncelebrowali m.in. księża z parafii, do których należą jubilaci   Mszę z biskupem Janem Kopcem koncelebrowali m.in. księża z parafii, do których należą jubilaci Klaudia Cwołek /Foto Gość – W takim dniu, jak ten, kiedy oczy nasze są na was zwrócone, właściwie to wy powinniście się dzielić swoimi doświadczeniami z nami – mówił w homilii bp Jan Kopiec. – To wy powinniście dzisiaj zaświadczyć o tym, w jaki sposób zmierzać do tego, aby życie swoje kształtować niezwykle odpowiedzialnie. W sposób, który jest nie tyle realizacją tylko tego, co każdy dzień przynosi, ale w którym buduje się pracowicie dzień po dniu formę takiego życia, w którym widzimy pozytywne i pomyślne owoce swojego zaangażowania – podkreślił. Jubilatom życzył, by byli szczęśliwi i zawsze za wszystko dziękowali Bogu.

  Biskup Jan Kopiec zaznaczył też, że podczas sześciu lat, odkąd jest w diecezji gliwickiej, towarzyszył już pięciu małżeństwom, które obchodziły 70. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego, a w listopadzie będzie świadkiem 75. rocznicy.

  Ks. Waldemar Niemczyk, diecezjalny duszpasterz rodzin, podczas podziękowań i życzeń   Ks. Waldemar Niemczyk, diecezjalny duszpasterz rodzin, podczas podziękowań i życzeń Klaudia Cwołek /Foto Gość W czasie Mszy św. miało także miejsce uroczyste odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, co poprzedziła modlitwa do Ducha Świętego, w której proszono, aby napełniał życie złotych jubilatów dobrocią i pokorą, miłością i pokojem. Wszystkie pary otrzymały pamiątkowy obraz Świętej Rodziny ze specjalnie przygotowanym tekstem.

  – Cieszymy się, że tak wspaniałe i zgodne pary żyją w naszej małej ojczyźnie, w naszej młodej, 25-letniej diecezji gliwickiej – powiedział ks. Waldemar Niemczyk, diecezjalny duszpasterz rodzin, składając podziękowania i życzenia. Przywołał przy tym słowa Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, że „Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie”. – Jesteście dowodem tego, że tak można – podkreślił.

  Marianki częstowały wychodzących z katedry słodyczami   Marianki częstowały wychodzących z katedry słodyczami Klaudia Cwołek /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół