• facebook
 • rss
 • Olszyna czeka na poświęcenie

  Klaudia Cwołek Klaudia Cwołek

  dodane 03.08.2017 22:15

  W niedzielę 6 sierpnia odbędzie się Parafiada, a 14 sierpnia nowy kościół poświęci bp Jan Kopiec.

  Budowa, a w zasadzie rozbudowa starego kościoła Wniebowzięcia NMP w Olszynie rozpoczęła się w 2004 roku. 14 sierpnia podczas Mszy o 16.00 nową świątynię poświęci bp Jan Kopiec.

  Zanim to nastąpi, w najbliższą niedzielę na placu przed kościołem odbędzie się 8. Parafiada. – Ten festyn co roku jest organizowany na początku sierpnia, dzięki zaangażowaniu pani Iwony Nowak, nauczycielki w szkole w Olszynie, która należy do rady parafialnej. Bierze w nim udział dosłownie cała parafia, a więc młodzi, starsi, rodziny. Wiodącą rolę odgrywa zawsze rada parafialna z oryginalnymi występami. Próby rozpoczynają się już na miesiąc przed festynem. Wydarzenie to gromadzi nie tylko parafian, ale także gości. Podobnie jak było dotychczas, także w tym roku dochód przeznaczony będzie na budowę kościoła – mówi ks. proboszcz Jarosław Wiśniewski.

  Parafiada potrwa od godz.15 do 22. W programie przewidziane są m.in.: występ rady parafialnej z udziałem księdza proboszcza i pani wójt, tańce w wykonaniu ministrantów, lektorów i Dzieci Maryi, występy muzyczne mieszkańców Olszyny i Kaliny, bajka „Flinstonowie”, kabarety Karliki i Młode Wilki, zabawa taneczna i inne atrakcje dla młodszych i starszych.

  Ks. proboszcz Jarosław Wiśniewski już dziś zaprasza wszystkich na uroczystość poświęcenia kościoła, zwłaszcza parafie z dekanatów sadowskiego, woźnickiego, żyglińskiego oraz z Zabrza-Mikulczyc, które wspierały Olszynę w budowie.

  A my zachęcamy do zobaczenia GALERII ZDJĘĆ. W zasadzie wszystko jest gotowe, pozostała tylko do zamontowania figura Matki Bożej w prezbiterium.

  Wnętrze nowego kościoła w Olszynie, jeszcze bez najważniejszej figury Matki Bożej Wniebowziętej   Wnętrze nowego kościoła w Olszynie, jeszcze bez najważniejszej figury Matki Bożej Wniebowziętej Klaudia Cwołek /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół