• facebook
 • rss
 • Śpiew uszlachetnia

  Szymon Zmarlicki Szymon Zmarlicki

  dodane 17.06.2017 14:57

  22 nowych psałterzystów zostało ustanowionych podczas pielgrzymki do sanktuarium MB Nieustającej Pomocy w Gliwicach.

  To była druga diecezjalna pielgrzymka scholi liturgicznych i psałterzystów do sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gliwicach.

  Po przywitaniu uczestnicy wzięli udział w warsztatach z emisji głosu. Później Mszę św. odprawił dla nich ks. infułat Konrad Kołodziej. W homilii przypomniał, że w Kościele są różne powołania i dary, a oni przekazują ludziom Boże przesłanie swoim śpiewem. - A przecież śpiew uszlachetnia człowieka - dodał.

  W czasie Eucharystii zostało ustanowionych 22 nowych psałterzystów z parafii rozsianych po całej diecezji. "Przyjmij księgę słowa Bożego i gorliwie przekazuj je śpiewem, aby wzrastała chwała Boża i świętość ludu Bożego" - mówił każdemu z kandydatów ks. Kołodziej, przekazując Pismo Święte.

  Do swojej posługi psałterzyści przygotowywali się na specjalnym kursie pod okiem ks. Adama Kozaka, diecezjalnego referenta ds. muzyki kościelnej, oraz Marioli Brzoski i Brygidy Tomali ze Studium Muzyki Kościelnej i Diecezjalnej Szkoły Organistowskiej II stopnia w Gliwicach.

  Pielgrzymka zakończyła się nowenną przed obrazem MB Nieustającej Pomocy, po której uczestnicy otrzymali dyplomy.

  Wspólne zdjęcie nowych psałterzystów z ks. infułatem Konradem Kołodziejem i ks. Adamem Kozakiem   Wspólne zdjęcie nowych psałterzystów z ks. infułatem Konradem Kołodziejem i ks. Adamem Kozakiem Szymon Zmarlicki /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół