• facebook
 • rss
 • Prezydent na Śląsku: "Robicie tutaj dobrą robotę"

  Szymon Zmarlicki /PAP

  dodane 07.06.2017 21:06

  Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami Gliwic. Mówił o nowej konstytucji i sukcesach inwestycyjnych.

  Wizytę na Śląsku prezydent Andrzej Duda rozpoczął w zabrzańskim Śląskim Centrum Chorób Serca, gdzie uczestniczył w jubileuszu 30-lecia inwazyjnego modelu leczenia zawału serca.

  W Gliwicach najpierw złożył wieniec na zbiorowym grobie ośmiu powstańców śląskich, znajdującym się na cmentarzu przy ul. św. Wojciecha. Później spotkał się z mieszkańcami na Placu Krakowskim, gdzie przywitał się zarówno ze swoimi zwolennikami, jak i z głośną grupą tych, którzy - jak powiedział - "mają w paru kwestiach odmienne zdanie na temat tego, jak powinny być prowadzone polskie sprawy".

  - Przybywam do Gliwic jako kolejny prezydent RP po to, żeby pogratulować państwu, po to, żeby powiedzieć: robicie tutaj dobrą robotę. To miasto, niezwykle ważne miasto Górnego Śląska, które, co chcę z całą mocą podkreślić, zawsze było miastem pełnym inteligencji, miastem mądrych i gospodarnych ludzi - mówił do gliwiczan i dodał, że Gliwice zawsze były "miastem niepokornym".

  Prezydent ocenił, że Gliwice są dziś dobrze rozwiniętym miastem i należą do najbardziej zamożnych miast w Polsce, co jest zasługą lokalnych władz

  - Kiedy patrzę na to, jako prezydent Rzeczypospolitej, to mówię: potrzebujemy jeszcze lepszej konstytucji w naszym państwie, tak by dawała jeszcze większe szanse rozwoju, by dawała możliwość jak najlepszego rozwoju właśnie wspólnotom lokalnym. By także dla samorządu stwarzała jeszcze większe gwarancje, niż to jest dzisiaj. Tak, żeby w naszym kraju rzeczywiście istniała równowaga władz, a nie sędziokracja, tylko prawdziwa demokracja, taka jak powinna być - podkreślił Andrzej Duda.

  Prezydent pogratulował też Gliwicom "wielu sukcesów inwestycyjnych" takich jak budowa Drogowej Trasy Średnicowej, dokańczanej właśnie hali widowiskowo-sportowej, która - w jego ocenie - przyczyni się do rozwoju kultury, rozwoju oraz sportu, a także tzw. Nowych Gliwic, czyli zrewitalizowanej przestrzeni byłej kopalni, gdzie dzisiaj z powodzeniem działają m.in. nowoczesne firmy z branży IT.

  W kontekście sukcesu tzw. Nowych Gliwic Andrzej Duda podkreślił, że "jeżeli mamy stworzyć u nas, w naszym kraju, nowoczesną gospodarkę, to musi być ona tworzona właśnie poprzez stwarzanie szansy tu, u nas w kraju, młodym ludziom, żeby zakładali start-upy, żeby realizowali się właśnie w innowacyjnej gospodarce".

  Zapewnił też, że dalej będzie współpracował z polskim rządem "w realizacji tego, co kiedyś nazwaliśmy dobrą zmianą", a także będzie wspierał wszystkie regiony Polski oraz polskie rodziny.


  Zobacz również:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół