• facebook
 • rss
 • Ćwierć wieku na naszych zdjęciach

  Szymon Zmarlicki Szymon Zmarlicki

  dodane 26.03.2017 00:20

  Wystawa "25 lat diecezji gliwickiej w >Gościu Niedzielnym<" już otwarta! Przez tyle lat nagromadziła się niezliczona ilość kadrów, a przeglądanie starych numerów zajęło długie godziny…

  Wyjątkową wystawę można już oglądać w sali ekspozycyjnej na II piętrze Centrum Edukacyjnego im. Jana Pawła II obok katedry w Gliwicach. Na tematycznych planszach prezentujemy najważniejsze zdjęcia z dawnej i niedawnej historii diecezji gliwickiej wykonane przez dziennikarzy i fotoreporterów "Gościa Niedzielnego" oraz naszych współpracowników.

  Fotografie podzieliliśmy na kilka kategorii. Są m.in. zdjęciowe relacje z miejsc pielgrzymowania naszych diecezjan, pamiętnej wizyty papieża Jana Pawła II w Gliwicach i jego śmierci czy niedawnych Dni w Diecezji przed Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie.

  Oprócz zdjęć na wystawie pokazujemy też, jak zmieniała się szata graficzna naszego tygodnika - od pierwszego, jeszcze czarno-białego numeru "Gościa Gliwickiego" z 1992 roku, poprzez pierwsze strony numerów o ingresie bp. Jana Kopca czy ustanowienia bazyliki mniejszej w Rudach, aż do wydania, które otwierało zdjęcie młodzieży z Panamy i innych dalekich krajów, bawiącej się na tarnogórskim rynku w czasie zeszłorocznych Dni w Diecezji.

  Przy okazji można przypomnieć sobie, o czym pisaliśmy 9, 12 czy 25 lat temu. Telegram do papieża, obraz po przejściu niszczycielskiej trąby powietrznej, a nawet zapowiedź występu śpiewających księży… Fotograficzne i tekstowe wspomnienia uzupełniamy kalendarium najważniejszych wydarzeń, jakie miały miejsce przez ćwierć wieku istnienia diecezji.

  Wystawę w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II obok gliwickiej katedry można oglądać do 26 kwietnia w godzinach otwarcia ośrodka. Później ekspozycja zostanie przeniesiona do Starego Opactwa w Rudach.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół