• facebook
 • rss
 • Na miarę wyzwań

  Klaudia Cwołek Klaudia Cwołek

  dodane 17.02.2017 22:45

  W przyszły weekend w Gliwicach odbędą się warsztaty dla twórczych mam i ojców – rodziców nastolatków 13+

  Zajęcia pt. „Twój nastolatek potrzebuje Ciebie!” poprowadzą Marzena i Maciej Petelowie, rodzice pięciorga dzieci, zaangażowani członkowie Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie, współpracujący z Fundacją Misja Służby Rodzinie i Inicjatywą Tato.Net.

  – Warsztaty są skierowane do rodziców, którzy szukają jakiegoś rozwiązania, próbują odnaleźć receptę, jak sobie radzić z nastolatkiem. A jest to wiek ciekawy. My też dostrzegamy wśród swoich nastolatków w domu, że te metody, które stosowaliśmy przy przedszkolakach czy nawet w okresie szkoły podstawowej, już nie wystarczają. Zupełnie inne musi być podejście rodziców, muszą nieco przestawić swoje myślenie i wbrew pozorom więcej też czasu poświęcić nastolatkom. Wydaje się, że te dzieci już są w miarę dorosłe, same się ogarniają, potrafią wiele rzeczy samodzielnie zrobić. Ale na poziomie emocjonalnym wymagają dużo większego zaangażowania i wsparcia z naszej strony – mówi Maciej Petela.

  Celem warsztatów jest poznanie, jak być rodzicem na miarę wyzwań, jakie stawia nam współczesny świat, kultura i ekonomia. Będą podejmowane m.in. tematy: mądrość i miłość podstawą wychowania nastolatków, budowanie relacji z nastolatkiem, mądre stawianie granic, radość z bycia rodzicem.

  Warsztaty odbędą się w jezuickim centrum formacyjnym „Theotokos” w Gliwicach od 24 do 26 lutego. Rozpoczęcie Eucharystią o 18.00 w kościele Matki Boskiej Kochawińskiej, obok centrum.

  Informacje na www.theotokos.org.pl, zapisy: e-mail: ckid.theotokos@gmail.com, tel.  797 907 741.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół