• facebook
 • rss
 • Św. Kamil od Zabrza

  Szymon Zmarlicki Szymon Zmarlicki

  dodane 24.10.2016 16:30

  Samorządowcy, duchowni i lekarze na uroczystej sesji Rady Miasta uczcili 20. rocznicę ustanowienia patrona miasta.

  Miejscy radni, proboszczowie zabrzańskich parafii i dyrektorzy placówek medycznych, poprzedni włodarze miasta oraz wiele postaci związanych ze środowiskiem kościelnym i medycznym zgromadziło się w Filharmonii Zabrzańskiej, gdzie odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta.

  Wszystko to z okazji obchodzonej w tym roku 20. rocznicy ustanowienia św. Kamila de Lellis patronem Zabrza.

  - Nie zatrzymujemy św. Kamila tylko dla siebie. Dzielimy się nim, bo on sam chętnie się sobą dzielił - mówił na uroczystości o. Ireneusz Sajewicz, radny prowincjalny zakonu ojców kamilianów.

  Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik dziękowała za zaangażowanie zakonników, zwracając uwagę też na inne zdrowotne inicjatywy podejmowane w mieście, o których niejednokrotnie mówi się daleko poza granicami naszego kraju.

  - Jestem przekonana, że kiedy myślimy o Zabrzu, wszyscy widzimy przede wszystkim miasto medycyny i ludzi, którzy z ogromnym sercem służą drugiemu człowiekowi - przyznała Małgorzata Mańka-Szulik.

  O. Ireneusz Sajewicz opowiadał o funkcjonowaniu placówek kamilianów w Zabrzu oraz innych miejscach na Śląsku i w Polsce   O. Ireneusz Sajewicz opowiadał o funkcjonowaniu placówek kamilianów w Zabrzu oraz innych miejscach na Śląsku i w Polsce Szymon Zmarlicki /Foto Gość W ramach obrad zaprezentowane zostały działania miasta na rzecz ochrony zdrowia, szczególnie działalność zabrzańskich szpitali i Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

  Później dr n. med. Zygfryd Wawrzynek wygłosił wykład nt. „Zabrze dla zdrowia”, w którym przedstawił m.in. historyczne dokonania zabrzańskich medyków.

  Na zakończenie obrad podjęto uchwałę intencyjną w sprawie uhonorowania osób zasłużonych dla medycyny i ochrony zdrowia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół