• facebook
 • rss
 • Są już goście z Panamy

  Mira Fiutak Mira Fiutak

  dodane 19.07.2016 15:02

  Wczoraj po północy dotarli do Bytomia. Dzisiaj po raz pierwszy spotkali się w wszystkimi wolontariuszami.

  To 43-osobowa grupa, która przyjechała razem ze swoim księdzem. Pochodzą głównie z Santiago, do nich dołączyło kilka osób z Atalaya.

  Po długiej podróży wczoraj w nocy dotarli na nocleg, gdzie będą mieszkać przez najbliższych kilka dni. A goszczą ich rodziny dwóch parafii z Szombierek – Najświętszego Serca Pana Jezusa i Wniebowstąpienia Pańskiego.

  Darinell Soto był na poprzednich Światowych Dniach Młodzieży w Rio de Janeiro. – Tam usłyszeliśmy, że następne spotkanie będzie w Polsce, w Krakowie. Już wtedy pomyślałem, że chcę tu przyjechać – mówi. Przygotowywali się przez 3 lata duchowo, ale również finansowo, bo to dla nich duże przedsięwzięcie. Darinell podkreśla, że otrzymali wsparcie ze strony wielu osób, a także władz. – Jeśli chodzi o duchowe przygotowania, to mieliśmy co poniedziałek spotkania, na których modliliśmy się, poznawaliśmy Polskę. Przed wyjazdem każdy szukał też jakichś informacji o waszym kraju. Uczyliśmy się podstawowych słów, takich jak „dzień dobry” – opowiada.

  Jest nauczycielem angielskiego w szkole podstawowej. Razem z grupą przyjechała też jego mama, która również uczy angielskiego w szkole wyższej, a tutaj pełni rolę tłumacza na hiszpański. Na spotkanie do Krakowa przyjechały też jego dwie siostry, kuzyn i narzeczona Thelma. Już po pierwszej nocy spędzonej u jednej z rodzin w Bytomiu podkreśla ich wielką życzliwość i troskę. – Cieszę się, że poznam kraj, w którym urodził się Jan Paweł II. On zapoczątkował te spotkania. I był papieżem, którego pamiętamy, bo żył w naszych czasach – mówi Darinell.

  Wczoraj na lotnisku w Berlinie na gości czekała 5-osobowa delegacja z obu parafii w Szombierkach z ks. Antonim Kopcem, proboszczem parafii NSPJ. Z tabliczką: „Panama Bytom” i logo ŚDM. Śląskie stroje i górniczy mundur młodzieży z Polski zrobiły wrażenie na pozostałych pasażerach, którzy zaczęli robić sobie z nimi zdjęcia.

  Dzisiaj wszyscy spotkali się w kościele Wniebowstąpienia Pańskiego. Najpierw razem modlili się Koronką do Miłosierdzia Bożego. Potem poznawali się wzajemnie, opowiadając krótko o sobie.

  43-osobowa grupa z Panamy pochodzi z Santiago i Atalaya   43-osobowa grupa z Panamy pochodzi z Santiago i Atalaya Mira Fiutak /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Rysz
   21.07.2016 11:04
   Serdecznie witamy gości z Panamy w naszym mieście.
   Saludo cordialmente a los peregrinos grupos de Panama
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół