• facebook
 • rss
 • Kolory i dźwięki Polski

  sz

  dodane 04.07.2016 01:12

  Przez trzy dni Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" świętował 63. urodziny.

  Pożegnanie Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" z sezonem artystycznym Pożegnanie Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" z sezonem artystycznym Szymon Zmarlicki /Foto Gość Od piątku do niedzieli na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Koszęcinie jeden z najbardziej znanych polskich zespołów folklorystycznych obchodził 63. rocznicę powstania.

  Już w pierwszy dzień pikniku "Święto Śląska" gospodarze wystąpili w humorystycznym programie "Spotkanie z biesiadą na Górnym Śląsku".

  W sobotę na dużej scenie jako pierwszy wykonawca pojawił się kabaret Smile. W swoich skeczach próbowali np. rozszyfrować, co naprawdę myśli kobieta, i dlaczego w domu zabrakło kakaa. Wcześniej miłośnicy muzyki klasycznej mogli posłuchać koncertu organowego w kaplicy pałacowej. Na zakończenie drugiego dnia wystąpił zespół Lao Che.

  Przebój Adele w aranżacji kabaretu Smile Przebój Adele w aranżacji kabaretu Smile Szymon Zmarlicki /Foto Gość Ostatni dzień świętowania rozpoczął Europejski Konkurs "Rozśpiewany Śląsk, Kilar - Hadyna". Wieczorem na scenie ponownie pojawił się ZPiT "Śląsk" z popisowym wykonaniem swoich najlepszych aranżacji muzyczno-tanecznych w programie "A to Polska właśnie". Tym występem gospodarze pikniku zakończyli kolejny sezon artystyczny.

  Po występie odznaczeniami państwowymi zostali uhonorowani najbardziej zasłużeniu członkowie zespołu. Pożegnano też artystów i pracowników, którzy kończą karierę lub przechodzą na emeryturę.

  Na zakończenie na scenie wystąpił zespół Kombi. W czasie trzech dni imprezy organizatorzy przygotowali też wystawy, zajęcia sportowe i zwiedzanie pałacu.

  Coroczne "Święto Śląska" gromadzi setki widzów z Koszęcina i okolicznych miejscowości, którzy najchętniej oglądają występujący we własnej siedzibie zespół "Śląsk".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół