• facebook
 • rss
 • Matka dobrej drogi

  kc

  dodane 04.05.2016 14:53

  Jezuici z Gliwic zapraszają na uroczystości odpustowe. Rozpoczęcie już w środę 4 maja.

  W sanktuarium Matki Bożej Kochawińskiej, Matki Dobrej Drogi na osiedlu Kopernika Suma odpustowa zostanie odprawiona w niedzielę 8 maja o 12.30. Kazania niedzielne głosić będzie o. Marcin Włodarek, jezuita, neoprezbiter, gliwiczanin. Po południu o 17.15 odbędą się nieszpory i nabożeństwo majowe, a wieczorem o 19.00 modlitwa uwielbienia, której towarzyszyć będzie motto z maryjnego Magnificat: „A miłosierdzie Jego z pokolenia na pokolenie”. 

  Obchody odpustowe rozpoczynają się już dziś, 4 maja, od Nowenny i Mszy św. z udziałem Chóru Credo pod kierunkiem Józefa Rutkowskiego. Po nich odbędzie się wieczór autorski proboszcza o. Roberta Więcka SJ, promujący nowy tomik poezji pt. „Garść niezapominajek”.

  Czwartek, 5 maja

  Od 19.00 do 20.00 – „To jest droga, idźcie nią”. Dla małżeństw i rodzin adoracja Najświętszego Sakramentu i uczczenie relikwii św. Jana Pawła II. Prowadzi Domowy Kościół.

  Piątek, 6 maja

  Od 19.00 do 20.00 – „Szukajcie, a znajdziecie”. Młodzi dla młodych. Czuwanie prowadzi Duszpasterstwo Młodzieży Magis i Wspólnota Życia Chrześcijańskiego.

  Sobota, 7 maja

  O 17.15 – Różaniec wynagradzający

  O 18.00 – Eucharystia wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP

  O 19.00 – Koncert Maryjny pt. „Chwalcie z nami Panią świata”. Wykonawcy: Anna i Czesław Płaczek & Aneta i Andrzej Skiba z Opola.

  Sanktuarium Matki Boskiej Kochawińskiej w Gliwicach   Sanktuarium Matki Boskiej Kochawińskiej w Gliwicach Klaudia Cwołek /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół