• facebook
 • rss
 • Wigilia wielkiego święta

  Klaudia Cwołek

  dodane 02.04.2016 23:57

  W kościele Miłosierdzia Bożego w Gliwicach rozpoczęły się uroczystości odpustowe.

  Mszy świętej wieczornej oraz nabożeństwu maryjnemu przewodniczył bp Jan Wieczorek.

  – To z biskupem Janem, tu obecnym, któremu zawsze tak bliskie było Boże Miłosierdzie, rozpoczynaliśmy tworzenie jednej z najmłodszych  parafii w naszej diecezji i jedynej poświęconej Bożemu Miłosierdziu – mówił we wstępie do Mszy ks. proboszcz Marek Góra.

  Kościół Miłosierdzia Bożego na osiedlu Obrońców Pokoju w Gliwicach jest owocem wizyty papieża w tym mieście w 1999 roku. Dzisiejsza modlitwa zbiegła się z 11. rocznicą śmierci Jana Pawła II, który to święto wprowadził do kalendarza liturgicznego.

  Podczas nabożeństwa maryjnego dziękowano za dodanie w 2014 roku do Litanii Loretańskiej na terenie Polski wezwania „Matko miłosierdzia”, po wezwaniu „Matki łaski Bożej”. W rozważaniu bp Jan Wieczorek przypomniał wydarzenia z życia Maryi, które pokazują, że jest ona dogłębnie złączona z tajemnicą miłosierdzia.  Zwrócił też uwagę, że papież Franciszek Rok Miłosierdzia otworzył w święto Niepokalanego Poczęcia NMP.

  Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem wierni odśpiewali Wezwania do Matki Bożej Miłosierdzia.

  Jutro, 3 kwietnia o 12.00, bp Jan Wieczorek będzie przewodniczył tu sumie odpustowej, a nabożeństwo popołudniowe odbędzie się w Godzinie Miłosierdzia o 15.00.

  Nabożeństwo maryjne w wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego   Nabożeństwo maryjne w wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego Klaudia Cwołek /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół