• facebook
 • rss
 • Talerz miłosierdzia z gwiazdami

  sz / inf. prasowa

  dodane 14.02.2016 15:44

  W budynku Łaźni Łańcuszkowej w Zabrzu odbyło się kolejne wydarzenie w ramach kampanii społecznej "Pomagamy ze smakiem" organizowanej przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta.

  Akcja "Talerz miłosierdzia" wystartowała 14 stycznia we Wrocławiu. Przez 12 miesięcy w różnych miejscach w Polsce znane osoby prezentują własne przepisy na smaczne dania, by zachęcić do pełnienia uczynków miłosierdzia - zwłaszcza wobec głodnych i potrzebujących.

  W Zabrzu, w walentynkowym klimacie rozmów o miłości do bliźniego, lutowy przepis zaprezentowała złota medalistka olimpijska Renata Mauer-Różańska. Podzieliła się sposobem na przyrządzenie aromatycznej i zawiesistej zupy grochowej.

  Potrawę przygotował Krzysztof Spętany, właściciel zabrzańskiej restauracji "Pod Kasztanami".

  Z okazji 35-lecia powstania Towarzystwa oraz w 100. rocznicę śmierci św. Brata Alberta powstał unikatowy kalendarz z przepisami na ulubioną zupę m.in Natalii Kukulskiej, Natalii Lubrano, Kingi Preis, Ewy Wachowicz, Siostry Moniki (Albertynki), bp Edwarda Janiaka, Krzysztofa Kiljańskiego, Piotra Kucharskiego czy Roberta Makłowicza.

  "Talerz miłosierdzia" w Łaźni Łańcuszkowej w Zabrzu   "Talerz miłosierdzia" w Łaźni Łańcuszkowej w Zabrzu Facebook Zgodnie z ideą św. Brata Alberta, towarzystwo jego imienia organizuje schronienie i strawę dla potrzebujących. Często dla podopiecznych jedynym ciepłym posiłkiem w ciągu dnia jest właśnie zupa serwowana przez cały rok w 90 placówkach organizacji.

  Danie, które stale gości na stołach Polaków, dla organizatorów kampanii stało się symbolem pomagania. Znane osoby zaproszone do projektu podzieliły się swoimi ulubionymi przepisami na ten posiłek i poparły je swoimi osobistymi wizerunkami w celu zwrócenia uwagi na problem bezdomności i wykluczenia.

  Przepis na zupę grochową Renaty Mauer-Różańskiej znajdziesz TUTAJ.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół