• facebook
 • rss
 • Wszyscy wszystkich słuchają

  Klaudia Cwołek

  dodane 14.01.2016 17:51

  W kościele św. Wojciecha w Zabrzu wystąpiło dziś kilkanaście dziecięcych zespołów.

  To uczestnicy Międzyprzedszkolnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek "Aniołki 2016", odbywającego się co roku w tym samym miejscu.

  - Po raz drugi zaprosiliśmy dwa przedszkola z Rudy Śląskiej, a zabrzańskich jest w tym roku dwanaście - mówi Kornelia Włoczka, dyrektor Przedszkola nr 36 na osiedlu Kopernika, organizator spotkania. Ma ono charakter koncertu, nie konkursu, żeby nie było wygranych i przegranych.

  - Pielęgnujemy tradycję kolędowania, co od najmłodszych lat jest bardzo ważne. Jest to też okazja do integracji, wspólnego spotkania dzieci, nauczycieli, dyrektorów. Bardzo się cieszymy, że jest tyle chętnych, a ponieważ formuła koncertu sprawia, że wszyscy wszystkich słuchają, dlatego więcej niż 14 przedszkoli nie może w nim brać udziału, żeby dzieciom się nie dłużyło. Więc rotacyjnie, zamiennie zapraszamy przedszkola, żeby każdy miał szansę wystąpić - wyjaśnia K. Włoczka.

  Wśród publiczności byli rodzice i bliscy dzieci, nauczyciele, ale także przedstawiciele władz miasta z prezydentem Janem Pawluchem.

  Kolędowej atmosfery nie zepsuła nawet krótka przerwa techniczna, spowodowana awarią. Dorośli i dzieci wykazali się cierpliwością i przegląd zakończył się zgodnie z planem.

  Najważniejszą nagrodą jak co roku były statuetki, które dostają wszystkie przedszkola, a także wyróżnione przez organizatora osoby.

  Kornelia Włoczka, dyrektor Przedszkola nr 36 w Zabrzu, organizator przeglądu z uczestnikami   Kornelia Włoczka, dyrektor Przedszkola nr 36 w Zabrzu, organizator przeglądu z uczestnikami Klaudia Cwołek /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół