• facebook
 • rss
 • Szczęśliwi, którzy odpowiedzieli na zaproszenie

  Mira Fiutak

  dodane 08.12.2015 22:15

  Decydujecie się dziś, aby w swoje normalne życie wpleść tę posługę dla dobra wspólnot, w których będziecie - powiedział bp Jan Kopiec do nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej.

  W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w gliwickiej katedrze bp Jan Kopiec ustanowił 20 nowych szafarzy. Dołączyli oni do grupy ponad pół tysiąca mężczyzn pomagających w rozdawaniu Komunii w diecezji gliwickiej.

  Podczas Eucharystii, której przewodniczył bp Jan Kopiec, razem z kandydatami na nadzwyczajnych szafarzy modlili się też proboszczowie parafii, z których pochodzą. – Błogosławiony jest ten, który pozytywnie odpowiada na zaproszenie Boga – powiedział biskup gliwicki, nawiązując do obchodzonej uroczystości i decyzji Maryi, która na słowo usłyszane od Boga postanowiła w swoje życiowe plany wpleść powołanie, które jej objawił.

  Biskup zachęcał do odkrywania pośród swojej codzienności tego, do czego ważnego powołuje nas Bóg. – Taką posługą jest właśnie posługa nadzwyczajnego szafarza Eucharystii. Zwłaszcza jeżeli sobie uświadomimy, że nie ma większej sprawy niż dzielenie się Chrystusem, umożliwianie każdemu człowiekowi kontaktu z Nim, szczególnie ludziom chorym, cierpiącym, przebywającym w domach. Ile radości, ale też wzniosłości daje ta posługa, którą w Kościele – obok innych przeznaczonych do niej – wypełniają nadzwyczajni szafarze – zauważył biskup gliwicki.  

  Podczas uroczystości w katedrze zaśpiewał chór parafii św. Anny w Babicach pod dyrekcją Brygidy Tomali, a na organach zagrała Mariola Brzoska.

  W grupie ponad 500 nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej są ci, którzy podjęli to zadanie 25 lat temu w parafiach wówczas jeszcze należących do diecezji opolskiej.

  Na zakończenie biskup gliwicki wręczył dekrety nowo ustanowionym szafarzom   Na zakończenie biskup gliwicki wręczył dekrety nowo ustanowionym szafarzom Mira Fiutak /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół