• facebook
 • rss
 • Nie chcą do Katowic

  sz /PAP

  dodane 21.10.2015 21:10

  Związkowcy z PKP Cargo protestowali przeciw planom przeniesienia części działów z Tarnowskich Gór do Katowic. Ich zdaniem doprowadzi to do likwidacji kilkuset miejsc pracy.

  Kolejarze mgliście widzą swoją przyszłość po przeniesieniu oddziału z Tarnowskich Gór do Katowic   Kolejarze mgliście widzą swoją przyszłość po przeniesieniu oddziału z Tarnowskich Gór do Katowic HENRYK PRZONDZIONO /FOTO GOŚĆ Pikieta przeciwko zmianom oraz w obronie miejsc pracy odbyła się przed dworcem kolejowym w Tarnowskich Górach. Według organizatorów wzięło w niej udział kilkaset osób.

  Ryszard Lach, przewodniczący Solidarności w PKP Cargo w Tarnowskich Górach obawia się, że planowana "alokacja działów może skutkować zwolnieniami".

  – Najpierw ludzie skazani zostaną na kilkugodzinne dojazdy do pracy, a później zostaną wysłani na bruk – mówi. Według związkowców w planach jest likwidacja stanowisk, które "będą się dublować ze stanowiskami pracowników z katowickiej centrali PKP Cargo".

  Przewodniczący uważa, że decyzja o przeniesieniu części działów "jest zupełnie niezrozumiała, gdyż przed dwoma laty zakończył się remont siedziby PKP Cargo w Tarnowskich Górach".

  – Na jego modernizację poszły miliony, powstała tu jedna z najnowocześniejszych w kraju dyspozytur – dodaje Lach.

  Biuro prasowe PKP Cargo odpowiada, że "w obrębie Śląska integruje zaplecze administracyjne w jednej lokalizacji", czyli w centrali spółki w Katowicach. Zdaniem przedstawicieli spółki, dzięki przeniesieniu biur do Katowic uda się zoptymalizować koszty i usprawnić procesy biznesowe.

  Zmiany mają dotyczyć ok. 150 pracowników administracyjnych pracujących dotąd w Tarnowskich Górach oraz w Rybniku. Pracodawca uspokaja, że zmiana miejsca pracy nie oznacza likwidacji stanowisk. Ponadto osoby te będą miały zapewniony bezpłatny transport z dotychczasowych miejsc pracy do siedziby w Katowicach

  Śląski Zakład Spółki zatrudnia ponad 2,7 tys. osób, w tym 860 pracuje w zakładzie w Tarnowskich Górach i 518 w Rybniku. Na terenie Śląska, jak podało biuro prasowe spółki, skupione jest ok. 60-70 proc. biznesu PKP Cargo.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół