• facebook
 • rss
 • Dla Boliwijczyków i za szaleńców

  Szymon Zmarlicki

  dodane 21.08.2015 01:05

  Pierwszy dzień Gliwickiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę za nami. Pielgrzymi zatrzymali się m.in. w Tworogu.

  Po wielu kilometrach zmęczeni pielgrzymi późnym popołudniem dotarli do celu pierwszego dnia wędrówki. Zatrzymali się w Tworogu w powiecie tarnogórskim, gdzie w kościele parafialnym zostało odprawione nabożeństwo, które wraz z kapłanem współprowadzili klerycy Międzydiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Opolu. Wierni – pątnicy oraz mieszkańcy – modlili się szczególnie o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz o księży będących "Bożymi szaleńcami".

  Przed wejściem do świątyni wolontariusze parafialnych centrów Światowych Dni Młodzieży w Krakowie rozprowadzali gadżety promujące przyszłoroczne wydarzenie. Do kupienia były np. koszulki, magnesy na samochód czy... "krówki szefa trasy" w limitowanej edycji. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc finansową dla młodych ludzi m.in. z Boliwii, którzy pragną przylecieć do Polski na spotkanie z papieżem, a wcześniej będą gościli w diecezji gliwickiej.

  Ze świętem młodych związany był też minikonkurs przeprowadzony po Apelu Jasnogórskim. Pytanie dotyczyło liczby kapłanów biorących udział we Mszy św. z udziałem papieża Franciszka odprawionej na plaży w Copacabana podczas ŚDM w Rio de Janeiro w 2013 r. Margines błędu najpierw wynosił 50, lecz po skrajnych propozycjach podawanych przez pielgrzymów (od 400 do 80 000) został zwiększony do 500. Najbardziej zbliżonym wynikiem okazała się liczba 9000, a autorka odpowiedzi otrzymała T-shirt z logo ŚDM.

  Pielgrzymi w dalszą trasę wyruszają po porannej Eucharystii. Celem kolejnego dnia jest Boronów. Po drodze tradycyjnie zatrzymają się na dłuższym postoju w Koszęcinie. Na Jasną Górę dotrą w sobotnie popołudnie.

  Zobacz również:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół