• facebook
 • rss
 • Przyjdź, wejdź, zapytaj!

  mf /PAP

  dodane 11.06.2015 11:57

  W czwartek i piątek Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości w Zabrzu, który rozpoczął swoją działalność w siedzibie przy ul. Wolności 274, zaprasza na dni otwarte.

  Otwarcie inkubatora odbyło się wczoraj. Osoby zainteresowane jego działalnością mogą zapoznać się bliżej z jego ofertą przez dwa dni, 11 i 12 czerwca w godz. 10.00-17.00. AIP zaprasza na Dni Otwarte pod hasłem „Przyjdź, wejdź, zapytaj!”. Będzie można skorzystać z konsultacji biznesowych. W czwartek o godz.15.00 zaplanowano szkolenie pt. „Tajniki wystąpień publicznych”.

  Jak poinformowano podczas otwarcia, Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości pozwala otworzyć "Firmę na próbę bez ZUS". Można się zgłosić właściwie z każdym pomysłem, wiek i wykształcenie nie mają znaczenia.

  Dodatkowo, jak wskazuje dyrektor Inkubatorów AIP na Śląsku Mateusz Maik, inkubator "bierze też na siebie kwestie prawno-księgowe", co oznacza, że osoba z pomysłem na biznes nie musi "zaprzątać sobie głowy formalnościami". "Jest to możliwe dlatego, że inkubator udostępnia firmom swoją osobowość prawną. Początkujący przedsiębiorca nie musi więc rejestrować działalności gospodarczej" – precyzuje M. Maik. W rozmowie z PAP dodaje: "Umowę podpisujemy na czas nieokreślony, ale w ciągu dwóch lat staramy się, żeby dana osoba się usamodzielniła".

  W zabrzańskiej siedzibie AIP znajdują się m.in. z sale - konferencyjna i spotkań - oraz wspólne biuro, a także tzw. cowork (profesjonalna strefa pracy zapewniająca kompleksowe wsparcie dla biznesu).

  Osoby, które zgłoszą się ze swym pomysłem do zabrzańskiego inkubatora, mogą w razie potrzeby również liczyć na pomoc doświadczonych mentorów, którzy pomogą dopracować biznesplan. "W inkubatorach przedsiębiorca nigdy nie jest pozostawiony sam sobie" – podkreśla dyrektor AIP Śląsk.

  Zabrzański inkubator zamierza współpracować z Powiatowym Urzędem Pracy. "Na pewno osoby bezrobotne będą mogły korzystać z otwartych szkoleń, których tematyka będzie oscylowała wokół spraw okołobiznesowych, czyli jak stworzyć model biznesowy, wypromować się. Będziemy też poruszać kwestie prawne. Uczestnicy tych spotkań zdobędą wiedzę praktyczną dla przyszłego przedsiębiorcy" - mówi PAP M. Maik. Pierwsze szkolenia ruszą w ciągu kilku tygodni.

  Do tej pory w pięciu inkubatorach na terenie województwa śląskiego rozwija się ok. 130 młodych firm. Pierwszy inkubator AIP otwarto w województwie w 2004 r. Obecnie na jego terenie działa ich sześć (w pięciu miastach). Oprócz Zabrza inkubatory funkcjonują również w Częstochowie, Bielsku Białej, Bytomiu oraz Katowicach (dwa oddziały).

  Otwarcie Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości w Zabrzu   Otwarcie Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości w Zabrzu www.um.zabrze.pl

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół