• facebook
 • rss
 • Zatrzymały ich rzuty karne

  m

  dodane 07.05.2015 12:06

  Ministranci z parafii św. Józefa w Gliwicach zajęli III miejsce w grupie starszej na Mistrzostwach Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w piłce nożnej halowej.

  Drużyna pod wodzą ks. Krystiana Gałązki z sukcesami startuje we wszystkich rozgrywkach diecezjalnych. W mistrzostwach Polski, które odbyły się w Elblągu, przegrała tylko w półfinale, i to w rzutach karnych. Po drodze zwycięsko zaliczyli wszystkie mecze. W walce o trzecie miejsce wygrali wynikiem 3:0 z drużyną parafii św. Mikołaja w Warszawie.

  – Cieszę się, że dotarli tak daleko. O włos, a byliby w finale. Niewiele brakowało, bo karne to zawsze jest sprawa losowa – mówi proboszcz parafii ks. Krystian Gałąska. – Widać, że chłopaki potrafią grać. Ale z drugiej strony takie trzecie miejsce uczy pokory. Tak się złożyło, że w tym roku my też zajęliśmy trzecie miejsce, drużyna księży z diecezji gliwickiej w Turnieju Futsalu Księży, który odbył się w Strzelcach Opolskich – dodaje.

  Drużynę parafii św. Józefa w Gliwicach tworzą zawodnicy: Przemysław Małyszka, Amadeusz Pasierb, Szymon Pasierb, Karol Prusek, Adrian Smagowski, Remigiusz Sobek, Mateusz Szyszko. Kierownikiem drużyny jest Karol Szyszko.

  Nagroda, którą zdobyli za trzecie miejsce w wysokości 700 złotych, poszła na sam wyjazd na mistrzostwa, bo koszty podróży były spore.

  Piłkarze z Gliwic zajęli trzecie miejsce w grupie starszej, na zdjęciu z kierownikiem drużyny Karolem Szyszko   Piłkarze z Gliwic zajęli trzecie miejsce w grupie starszej, na zdjęciu z kierownikiem drużyny Karolem Szyszko Archiwum parafii

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół