• facebook
 • rss
 • Wspólnota dojrzewa

  sz / KAI

  dodane 29.03.2015 20:16

  W XXX Światowy Dzień Młodzieży setki młodych ciałem i duchem przeszły w procesji ulicami miasta spod kościoła Wszystkich Świętych do katedry św. Apostołów Piotra i Pawła.

  Bp Jan Kopiec udzielił błogosławieństwa przedstawicielom Parafialnych Centrów ŚDM z dekanatów diecezji gliwickiej oraz wręczył im teczki z oficjalnymi zaproszeniami do współpracy przyszłorocznego wydarzenia Bp Jan Kopiec udzielił błogosławieństwa przedstawicielom Parafialnych Centrów ŚDM z dekanatów diecezji gliwickiej oraz wręczył im teczki z oficjalnymi zaproszeniami do współpracy przyszłorocznego wydarzenia Szymon Zmarlicki /Foto Gość Uroczystości z poświęceniem palm rozpoczęły się w kościele Wszystkich Świętych. Stamtąd młodzi ludzie ze śpiewem na ustach przeszli w procesji do katedry. Tam o 14.30 gliwiccy biskupi odprawili Eucharystię, a Pasję zaśpiewali klerycy z Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu.

  W kazaniu do młodych zwrócił się bp Jan Kopiec, zachęcając do refleksji nad tym, jaki wpływ na ich życie mają wydarzenia paschalne. – Czy zainteresowało mnie to, że na drodze mojego życia stanął ktoś wyjątkowy? – pytał.

  Bp Kopiec podkreślił też, że nie wiemy o sobie wszystkiego, ale musimy stale siebie odkrywać i dojrzewać, żeby dojść do pustego grobu i tryumfu zmartwychwstania”.

  Na zakończenie Mszy przedstawiciele parafialnych komitetów z większości dekanatów diecezji gliwickiej otrzymali pasterskie błogosławieństwo oraz odebrali z rąk biskupów teczki z oficjalnymi zaproszeniami do współpracy przy organizacji przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży w diecezji gliwickiej.

  Po Eucharystii młodzież udała się do Centrum Edukacyjnego Jana Pawła II obok katedry, gdzie na roboczym spotkaniu omawiała szczegóły dotyczące tygodnia poprzedzającego ŚDM, w trakcie którego parafie będą gościły obcokrajowców, zapoznając ich z polską kulturą.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół