• facebook
 • rss
 • Orszak zamiast Halloween i śpiewające Zaduszki

  sz

  dodane 26.10.2014 09:00

  Na przełomie października i listopada w Lublińcu odbędzie się Orszak Świętych, Zaduszki Muzyczne u Oblatów i Zaduszki poetyckie w wykonaniu uczniów.

  W piątek 31 października - w przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych - młodzież z Lublińca zaprasza na II Orszak Świętych. Zamiast halloweenowych straszydeł zabierze ze sobą relikwie świętych i wyjdzie na ulice.

  Tym razem wydarzenie rozpocznie się Eucharystią z wprowadzeniem relikwii świętych o godz. 18.00 w parafii pw. św. Mikołaja. Następnie przez miasto ruszy procesja z relikwiami do kościoła pw. św. Stanisława Kostki, gdzie odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu, uwielbienie i uczczenie Świętych.

  – To już II Orszak Świętych, który organizujemy, aby oddać chwałę Jezusowi Chrystusowi w Jego Świętych. W zeszłym roku Orszak cieszył się dużą popularnością i mamy nadzieję, że w tym roku będzie nas jeszcze więcej – zaprasza ks. Michał Choroszewski z parafii św. Mikołaja w Lublińcu.

  Lublinieccy oblaci zachęcają również, by Dzień Zaduszny przeżyć z pieśnią na ustach. Po uroczystości Wszystkich Świętych, 2 listopada parafia pw. św. Stanisława Kostki organizuje III Zaduszki Muzyczne u Oblatów. O godz. 17.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu z muzyczną modlitwą uwielbienia. O 18.00 różaniec z wypominkami za zmarłych, a o 18.30 – uroczysta Msza św. z poświeceniem ognia.

  Wydarzenie to angażuje muzyków z Lublińca i całego powiatu, by oprócz doświadczenia modlitewnego obchody Dnia Zadusznych miały także walory kulturalne i artystyczne. Z tej okazji został przygotowany specjalny repertuar pieśni, które zostaną wykonane w czasie spotkania.

  Z kolei 4 listopada o 17.00 w budynku katechetycznym przy kościele ojców oblatów uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu wykonają Zaduszki poetyckie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół