• facebook
 • rss
 • Marszałek strzelił gola

  gliwice.eu/ polsl.pl/ kc

  dodane 01.10.2014 20:10

  W Gliwicach otwarto odnowiony kampus i boisko na miasteczku akademickim.

  Ulica Akademicka między budynkami Politechniki Śląskiej zamieniła się w deptak. Dziś odnowioną dzielnicę, zamkniętą dla ruchu, otwierali rektor Politechniki Śląskiej, marszałek województwa śląskiego, prezydent Gliwic i przewodniczący rady miasta.

  Po przecięciu wstęgi odbył się wspólny spacer na nowe boisko, znajdujące się obok Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko”. Tam na VIP-ów czekała niespodzianka.

  Rektor, marszałek i prezydent zostali zaproszeni do rywalizacji o pierwszego gola, a bramki broniła młoda zawodniczka. W zaimprowizowanych zawodach najlepszy okazał się Mirosław Sekuła.

  Zmiany na miasteczku przeprowadzono na prawie półkilometrowym odcinku ul. Akademickiej oraz fragmentach ul. Krzywoustego. Oprócz przestronnego deptaku, znajdują się tu zieleńce, reprezentacyjny plac i fontanna.

  W różnych miejscach ustawiono sześcienne słupy informacyjne z elementami dekoracyjnymi, które nawiązują stylistyką do herbu politechniki. Zamontowane zostało także nowe oświetlenie, zgodne z założeniami Masterplanu dla miasta Gliwice.

  Ścieżkę światła, czyli trakt wiodący od placu Piłsudskiego do Politechniki Śląskiej i budowanej hali Gliwice zaznaczono umieszczonymi na latarniach znacznikami LED w kolorze niebieskim.

  Są też kolejne parkingi z systemem rozpoznawania tablic rejestracyjnych przy wjeździe, ścieżka rowerowa i kamery miejskiego monitoringu.

  Pamiątkowe zdjęcie   Pamiątkowe zdjęcie Klaudia Cwołek /Foto Gość Przebudowa centrum dzielnicy akademickiej to pomysł uczelni, którą poparły władze miasta. Inwestycja na około 14,5 mln zł jest współfinansowana przez politechnikę i samorząd.

  Prace rozpoczęły się w sierpniu ubiegłego roku, a zadanie zrealizowało konsorcjum gliwickich firm: Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów oraz Zakład Instalacji Budowlanych W. Szostak, A. Duda.

  Natomiast boisko koło „Mrowiska” jest inwestycją miasta, na którą pozyskano także pieniądze ze źródeł zewnętrznych. Z obiektu mogą korzystać nie tylko studenci, ale wszyscy zainteresowani grą w piłkę nożną pięcioosobową.

  Boisko jest otwarte od 8.00 do 22.00, a w razie potrzeby może być czynne dłużej. Informacje o aktualnych cenach i rezerwacjach można uzyskać pod numerem telefonu 601 526 188.

  Więcej w papierowym wydaniu "Gościa Gliwickiego" na 12 października.

  Nowe boisko przy "Mrowisku"   Nowe boisko przy "Mrowisku" Klaudia Cwołek /Foto Gość


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół