• facebook
 • rss
 • Wy jesteście frontowcami!

  Szymon Zmarlicki

  dodane 06.09.2014 13:40

  Rozpoczął się nowy rok katechetyczny. Mszę św. w intencji wychowawców i nauczycieli religii w gliwickiej katedrze sprawował dziś bp Gerard Kusz.

  W Eucharystii uczestniczyli katecheci z całej diecezji – świątynia zapełniła się osobami świeckimi, ale było też wiele sióstr zakonnych. Niektórzy przybyli z małżonkami i dziećmi, by z mocą wejść w nowy rok nauczania.

  – Wy jesteście frontowcami! – nazwał zgromadzonych bp Kusz podczas homili,i zaznaczając, że porównanie to nie ma nic wspólnego z sytuacją na Ukrainie, a front walki przebiega również przez szkołę. – Jak w świecie pełnym kłamstwa mówić o życiu w prawdzie? – pytał przed rozpoczynającym się 14 września IV Tygodniem Wychowania, który w tym roku przebiega pod hasłem: „Wychowanie w prawdzie“. W tym kontekście przypomniał słowa z listu św. Pawła: "Staliśmy się widowiskiem dla świata". – Ale dobrym widowiskiem, bo mamy zapewnioną obecność Ducha Świętego i Chrystusa Pana! – przypomniał.

  – We współczesnym świecie nie wystarczy tylko widzieć zło, ale złu się sprzeciwiać. Do tego mamy moc Ducha Świętego. Lęk jest zawsze niedobrym doradcą, a tchórzliwość nie pachnie mile. W tym kurniku, jakim jest szkoła, wy macie mieć odwagę. Macie być jak orzeł! By ciągnąć innych wyżej, wyżej, wyżej...

  Po Mszy św. wszyscy spotkali się w auli Centrum Edukacyjnego im. Jana Pawła II, by wysłuchać prelekcji i omówić szczegóły związane z organizacją nowego roku katechetycznego.

  Bp Gerard Kusz odbiera dary przyniesione do ołtarza przez katechetów   Bp Gerard Kusz odbiera dary przyniesione do ołtarza przez katechetów Szymon Zmarlicki /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół