• facebook
 • rss
 • Indie i inne kraje w Zabrzu

  Mira Fiutak

  dodane 23.05.2014 17:22

  Trwają międzynarodowe targi turystyczne w Zabrzu. Prezentuje się na nich 70 wystawców. W tym roku partnerem targów jest Republika Indii.

  Rozpoczęły się VI Międzynarodowe Targi Turystyki Dziedzictwa Przemysłowego i Turystyki Podziemnej. Od dzisiaj, 23 maja, w hali MOSiR-u prezentuje się kilkadziesiąt stoisk. Przed południem odbyło się spotkanie z podróżniczką Elżbietą Dzikowską. W programie jest również spotkanie autorskie z aktorem Dariuszem Gnatowskim.

  Dwudniowe targi poprzedziła międzynarodowa konferencja, podczas której omawiano m.in. możliwości wykorzystania dla celów turystycznych działających zakładów produkcyjnych.

  W tym roku partnerem targów jest Republika Indii. W związku z tym, że mija właśnie 60 lat od nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy naszymi krajami. – Cieszę się, że możemy poprzez naszych wystawców chociaż trochę przybliżyć kulturę Indii – powiedział obecna w Zabrzu ambasador Indii Monika Kapil-Mohta.

  – Od wczoraj w Zabrzu dyskutują na temat turystyki najlepsi fachowcy z wielu krajów. Dziś spotyka się tu nie tylko Europa, ale wychodzimy jeszcze dalej – stwierdziła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. – Chcemy te odległości skracać poprzez przyjaźnie i wierzę, że dzięki temu spotkaniu będzie nam do siebie bliżej. W tym roku nasze spojrzenie kierujemy w stronę Indii – dodała.

  Podczas targów można poznać oferty różnych instytucji, kupić wyroby rękodzielnicze, popróbować tradycyjnych i lokalnych wyrobów. Ale też pooglądać stare samochody prezentowane przez Muzeum Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Śląskiego albo polatać na symulatorze F-16.

  Oprócz polskich i indyjskich, w targach biorą udział wystawcy z Francji, Czech, Słowacji, Niemiec, Belgii, Gruzji i Stanów Zjednoczonych.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół