• facebook
 • rss
 • Idzie wiosna chrześcijaństwa

  Mira Fiutak

  dodane 10.05.2014 17:39

  - Dzisiaj nie należy pozostawać tam, gdzie wszyscy znają chrześcijaństwo, ale trzeba wyjść na drogi, na opłotki - powiedział bp Gerard Kusz do nowo wyświęconych diakonów.

  10 maja w sanktuarium Matki Bożej Pokornej udzielił święceń diakonatu 4 alumnom z diecezji gliwickiej. Razem z bp. Kuszem Eucharystię w rudzkiej bazylice sprawowali ks. Grzegorz Kadzioch, rektor Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego, i moderatorzy seminaryjni, proboszczowie parafii, z których pochodzą nowi diakoni, i księża, którzy przyjechali na uroczystość do Rud.

  Nowo wyświęceni diakoni w czasie tej Eucharystii po raz pierwszy pełnili swoją nową posługę. Święcenia diakonatu przyjęli: Tadeusz Górny z parafii Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach, Damian Kwak z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zabrzu-Rokitnicy, Piotr Kwaśniok z parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Książnicach i Krzysztof Ruciński z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bytomiu-Szombierkach.

  Bp Kusz w homilii odniósł się do wybranego przez nich na ten dzień czytania z Dziejów Apostolskich o spotkaniu Filipa z dworzaninem na drodze z Jerozolimy do Gazy. – Dzisiaj nie należy siedzieć w Jerozolimie, gdzie wszyscy chrześcijaństwo znają, trzeba wyjść na drogi, na opłotki. Nie siedźcie tam, gdzie wygodnie. Współczesny świat czeka na Dobrą Nowinę – zauważył. – Mamy wielu młodych ludzi zainteresowanych wiarą. Musicie wyczuć to, że idzie wiosna chrześcijaństwa. Widzę to na spotkaniach z młodymi, z bierzmowanymi. Rośnie nam młody Kościół. Szczególnie mam tu na myśli młodych mężczyzn, studentów – powiedział.

  Zauważył też, że nie bez znaczenia jest fakt, iż uroczystość zbiegła się z trwającą w tych dniach w parafii Wniebowzięcia NMP w Rudach peregrynacją figury św. Michała Archanioła. Kopii tej, która znajduje się w jego sanktuarium w grocie góry Gargano. – Żebyście nie zapomnieli o tym, że czeka was walka z mocami ciemności – zauważył bp Kusz. – Niech miecz modlitwy i tarcza wiary będą waszą siłą, a św. Michał towarzyszy wam i pomaga w tej walce. Chcę wam dziś przypomnieć, że macie być sługami wiernymi, roztropnymi i czuwającymi. A czujność na tym polega, żeby nas zło nie zaskoczyło – dodał.

  W tym samym czasie, kiedy trwała uroczystość w Rudach, w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu bp Rudolf Pierskała udzielił święceń diakonatu 8 alumnom z diecezji opolskiej.

  Nowo wyświeceni diakoni z biskupem Gerardem Kuszem (od lewej): Piotr Kwaśniok, Tadeusz Górny, Damian Kwak i Krzysztof Ruciński

  Nowo wyświeceni diakoni z biskupem Gerardem Kuszem (od lewej): Piotr Kwaśniok, Tadeusz Górny, Damian Kwak i Krzysztof Ruciński Roman Konzal

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół