• facebook
 • rss
 • Turniej o puchary biskupa i burmistrza

  Jan Maniura

  dodane 05.04.2014 21:23

  Startowało 206 drużyn ministranckich z całej diecezji. Finały były emocjonujące.

  W Pyskowicach odbyły się finały XIII Mistrzostw Diecezji Gliwickiej w Piłce Nożnej dla ministrantów i lektorów. Walczyli o tytuł Mistrza Diecezji na rok 2014, Puchar Biskupa i Burmistrza Pyskowic oraz o nagrody rzeczowe. Zawody odbywały się w 4 kategoriach wiekowych: młodsza – szkoły podstawowe, średnia – gimnazja, starsza – szkoły średnie oraz najstarsza – osoby czynnie związane ze służbą liturgiczną (rocznik 1994 i starsi).

  – Turniej z roku na rok jest na coraz wyższym poziomie. My, organizatorzy, też zaczynaliśmy jako amatorzy, a teraz już jest profesjonalnie – mówił ks. Jacek Skorniewski, diecezjalny duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza. – W tym roku do zawodów na poziomie dekanalnym przystąpiło 206 drużyn. Celem tych rozgrywek jest przede wszystkim sport, ale stawiamy sobie też cele wychowawcze. Jest to wychowanie przez sport, które uczy wygrywania, ale i przegrywania oraz uczciwości. Turniej również jednoczy ministrantów w parafii. Ołtarz jest najważniejszy, ale poza nim też jest życie i uważam, że ministranci powinni żyć odpowiednimi wartościami także poza ołtarzem – zauważył.

  – Poziom tego turnieju zdecydowanie wzrasta – ocenił również Waldemar Piela, sędzia turnieju.

  Finały odbyły się w atmosferze zdrowej rywalizacji i ducha walki. Wszystkie drużyny walczyły do końca i nikt nie myślał o tym, aby się poddać, a w tym pomagali zawodnikom kibice, którzy z całych sił wspierali swoje drużyny.

  Wyniki turnieju

  Kategoria młodsza:

  1. parafia NSPJ Strzybnica
  2. parafia NSPJ Kochcice
  3. parafia NMP Matki Kościoła Gliwice

  Kategoria średnia:

  1. parafia Wniebowzięcia NMP Rudy
  2. parafia św. Marcina Stanica
  3. parafia św. Wojciecha Zabrze

  Kategoria starsza:

  1. parafia NSPJ Koszęcin
  2. parafia NMP Matki Kościoła Lisów
  3. parafia św. Marii Magdaleny Kuźnia Raciborska

  Kategoria najstarsza:

  1. parafia NSPJ Strzybnica
  2. parafia św. Mikołaja Rudno
  3. parafia Zabrze-Grzybowice

  Zdobywcy I miejsca we wszystkich kategoriach turnieju   Zdobywcy I miejsca we wszystkich kategoriach turnieju Jan Maniura /GN

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • basia1168
   11.04.2014 22:49
   Jestem mamą uczestnika Turnieju. Syn wraz ze swoją drużyną zajęli 3 miejsce, w grupie młodszej. Gratuluję zwycięskiej drużynie, ale również wszystkim pozostałym, którzy nie tylko walczyli o zwycięstwo, ale przede wszystkim doskonale się bawili.Podziękowania dla organizatorów. Do zobaczenia za rok!
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół