• facebook
 • rss
 • Dwa skrzydła, dwa wiosła

  Jan Maniura

  dodane 14.03.2014 20:54

  Mądry człowiek potraktuje ten graniczny wiek osiemnastu lat odpowiedzialnie, wie ile jeszcze wyzwań i zadań czeka na niego w dorosłym życiu – powiedział do maturzystów ks. Rafał Rusin.

  Na Jasnej Górze 14 marca zgromadziło się ponad 800 maturzystów z diecezji gliwickiej, aby modlić się o wybór dobrej drogi życiowej w dalszym, dorosłym już życiu. Wzięli oni udział w konferencji w auli o. Kordeckiego, którą wygłosił ks. Rafał Rusin. Nawiązał do słów z książki - wywiadu Jana Pawła II, w której czytamy: „wiara i rozum są jak dwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdy”.

  – Ptak z jednym sprawnym skrzydłem nie poleci. Płynąc łódką, będziemy się kręcić wokół samych siebie, jeśli będziemy wiosłowali tylko jednym wiosłem – mówił podczas konferencji. – Właśnie to kręcenie się jest cechą współczesnej cywilizacji. Odrzucenie wiary i oparcie się tylko na rozumie powoduje, że człowiek zaczyna się obracać wokół siebie i nie jest zdolny do wyjścia poza swoje „ja”. W konsekwencji zamyka siebie w egoizmie – zauważył.

  Konferencję wygłosił ks. Rafał Rusin   Konferencję wygłosił ks. Rafał Rusin Jan Maniura /GN Eucharystii w kaplicy Cudownego Obrazu przewodniczył i homilię wygłosił bp Jan Kopiec. – W tym dniu otwieramy nasze serca i umysły, abyśmy dojrzewali do coraz bardziej odpowiedzialnych zadań, których znakiem jest świadectwo dojrzałości. Trzeba patrzeć w przyszłość i właśnie do tego zapraszam w tej Eucharystii – powiedział biskup gliwicki.

  – Dzisiejszy dzień możemy nazwać wołaniem o dojrzałość – mówił w kazaniu. – Jest  to wołanie o poprawną postawę, którą powinniśmy się charakteryzować w naszym chrześcijańskim życiu. Potrzeba nam dojrzałości, gdzie wszyscy wiemy, w jakim kierunku powinniśmy iść – dodał.

  Po zakończonej Eucharystii maturzyści oddali swoje życie w akcie zawierzenia Matce Bożej. Następnie udali się na wały Jasnej Góry, gdzie uczestniczyli w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

   

  Maturzyści podczas Drogi Krzyżowej na wałach jasnogórskich   Maturzyści podczas Drogi Krzyżowej na wałach jasnogórskich Jan Maniura /GN   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół