• facebook
 • rss
 • Zbieramy dalej

  Klaudia Cwołek

  dodane 08.02.2014 20:04

  "Makulatura na Misje" - akcja pod patronatem "Gościa" trwa.

  Zamiast wyrzucać makulaturę na śmietnik, można ją zbierać i przynieść w wyznaczone terminy na miejsce zbiórki. Po krótkiej przerwie akcja „Makulatura na Misje”, a konkretnie na budowę studni w Sudanie Południowym ponownie rozkręca się. 7 i 8 lutego odbyła się w Bytomiu na boisku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3.

  – Akcję organizuje nasza koleżanka Sonia Gagulewicz, która jest nauczycielem religii, współpracuje z księdzem i z parafią – tłumaczy Anna Biskup, nauczyciel języka angielskiego. – Z własnej woli to robimy, bo chcemy pani Soni pomagać – mówi Agnieszka Grygiel, uczennica pierwszej klasy liceum, która już nie po raz pierwszy podjęła się dyżuru i ma zamiar dalej uczestniczyć w akcji. – Dowiedzieliśmy się parę dni temu, że pierwsza studnia została już wybudowana, tym bardziej uważamy, że warto się zaangażować – przyznają w sobotnie popołudnie na placu przed szkołą. 

  Zbiórka trwała jak zwykle dwa dni od 10.00 do 18.00, więc uczniowie i nauczyciele dzielili się tym czasem, żeby zawsze ktoś był na miejscu.

  Przy okazji można też było pozbyć się niepotrzebnych urządzeń RTV/AGD i innych elektrośmieci. – My przywieźliśmy makulaturę, a w zamian zbieramy zużyty sprzęt – mówi Tomasz Purgoł z firmy SETO Recykling, która tym razem oddała 250 kg makulatury i pomaga na miejscu.

  "Makulatura na Misje" to akcja, która wciąż się rozwija. Zbiórki odbywają się także w innych miejscach.

  Znane terminy w diecezji gliwickiej:

  Bytom, boisko szkolne przy ul. Powstańców Śląskich 2 (wjazd od ul. Gwareckiej) – 4 i 5 kwietnia, 6 i 7 czerwca. W te dni będą tutaj także zbierane elektrośmieci.

  Gliwice-Łabędy, ul. Przyszowska (naprzeciw kościoła św. Anny) – 14 i 15 marca, 9 i 10 maja, 13 i 14 czerwca.

  Zbiórki odbywają się od 10.00 do 18.00. 1 kg makulatury to 75 l wody dla wysuszonej Afryki.

  23 lutego w Gliwicach odbędzie się uroczyste spotkanie „Makulatura na Misje”. Rozpocznie się w katedrze Eucharystią o 17.00, której przewodniczyć będzie bp Gerard Kusz. Ciąg dalszy – spotkanie z misjonarzami z Sudanu Południowego i pokaz filmów misyjnych w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II (obok katedry).


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół