• facebook
 • rss
 • Kamiliańskie obchody Dnia Chorego

  Klaudia Cwołek

  dodane 07.02.2014 22:40

  Do 14 lipca trwa rok jubileuszowy 400. rocznicy śmierci św. Kamila de Lellis, patrona chorych i szpitali. Obchody Światowego Dnia Chorego 11 lutego w kamiliańskich parafiach mają więc szczególny charakter.

  Proboszcz parafii św. Kamila w Zabrzu zaprasza już 9 lutego o 12.15 na Eucharystię w intencji chorych i starszych mieszkańców miasta. Będzie jej przewodniczył bp Gerard Kusz, który udzieli specjalnego błogosławieństwa chorym. 11 lutego o 9.30 odbędzie się tutaj modlitwa różańcowa, a o 10.00 – Eucharystia, sakrament namaszczenia chorych i błogosławieństwo lurdzkie. Prowadzi o. Daniel Czasz, kamilianin.

  W parafii Matki Boskiej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach Dzień Chorego rozpocznie się 11 lutego o 15.30 od modlitwy różańcowej. O 16.00 sprawowana będzie Eucharystia, przewidziane są też modlitwy do Matki Bożej, sakrament namaszczenia chorych i błogosławieństwo lurdzkie. Natomiast w Taciszowie  w kościele kamilianów pw. św. Józefa Robotnika 11 lutego Eucharystia w intencji chorych rozpocznie się o 9.00. Udzielany będzie także sakrament namaszczenia chorych i błogosławieństwo lurdzkie.

  Wierni dysponujący samochodami proszeni są o pomoc w dowiezieniu chorych do kościoła.

  Figura św. Kamila w szpitalu kamilianów w Tarnowskich Górach   Figura św. Kamila w szpitalu kamilianów w Tarnowskich Górach Rok jubileuszowy ogłoszony został dla całego świata z okazji 400. rocznicy śmierci św. Kamila, która przypada 14 lipca 2014 roku. Wywiad na temat obchodów, chrześcijańskiego sensu cierpienia i sakramentu namaszczenia chorych z o. Mirosławem Szwajnochem, wikariuszem prowincjalnym zakonu kamilianów można przeczytać w papierowym wydaniu „Gościa Gliwickiego” na 9 lutego. Są w nim także wyjaśnione warunki odpustu zupełnego w roku jubileuszowym.  

  Osoby zdrowe i mniej chore, które chciałyby go uzyskać, poza warunkami zwykłymi muszą spełnić warunek szczegółowy, którym jest odbycie pielgrzymki do jednego z kościołów kamiliańskich, ewentualnie pod wezwaniem św. Kamila na całym świecie, i odmówienie wezwań do Matki Bożej Uzdrowienie Chorych. W diecezji gliwickiej są to kościoły w Taciszowie, Tarnowskich Górach i Zabrzu oraz kaplice wszystkich placówek prowadzonych przez zakon. Ten odpust zupełny mogą zyskać także osoby obłożnie chore, odbywając „duchową pielgrzymkę” z Maryją i ofiarując miłosiernemu Bogu swoje cierpienia. Odpust ten mogą zyskać także osoby, które po pobożnym skupieniu przez kilka godzin będą służyć choremu tak, jakby służyły samemu Chrystusowi, zarówno w domu pomocy, jak i w zakładzie opiekuńczym czy w domu prywatnym – co podkreśla wartość posługiwania chorym .

   


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół