• facebook
 • rss
 • O pokój dla umęczonej Syrii

  mf/kuria.gliwice.pl

  dodane 04.09.2013 22:47

  Bp Jan Kopiec w odpowiedzi na apel papieża Franciszka prosi o solidarne wstawianie się u Boga - modlitwę i post - w intencji pokoju w Syrii.

  „Do całego świata docierają niepokojące wieści o wzroście napięcia na Bliskim Wschodzie, a zwłaszcza w Syrii. Zdajemy sobie sprawę, że każda wojna jest niewyobrażalnym nieszczęściem, które niesie tylko zniszczenia, odbiera człowiekowi godność i wszelką nadzieję.

  Ojciec Święty Franciszek, przejęty tą sytuacją, zaprasza nas wszystkich do solidarnej postawy w intencji uproszenia pokoju dla umęczonej Syrii. To, co możemy w tej chwili ofiarować, to naszą głęboką więź duchową, skierowaną na wydobycie z naszych serc szczerego dążenia do wewnętrznego oczyszczenia i uspokojenia. To osiągnąć możemy wytrwałą modlitwą i postem, czyli wyrzeczeniem, by w prawdzie spojrzeć na wspólne nasze potrzeby, dla których fundamentem zawsze jest pokój.  

  Za apelem Ojca Świętego w najbliższą sobotę 7 września niech wszystkie nasze świątynie zapełnią się Współbraćmi Kapłanami wraz z wiernymi na wieczornych Mszach świętych i nabożeństwach, by według możliwości naszych wspólnot parafialnych i zakonnych solidarnie wstawiać się u Wszechmocnego Boga o przywrócenie pokoju w Syrii. Niech podjęte modły i gotowość do podjęcia postu będą naszym chrześcijańskim wkładem w budowanie świata pełnego pokoju, a naszym Siostrom i Braciom w Syrii pozwolą przywrócić pełnię humanitarnych warunków dalszego ich rozwoju.

  Łącząc się z całym Kościołem pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka dajmy wyraz naszej dojrzałości i poczucia odpowiedzialności za dar pokoju - który jest zawsze darem Wszechmocnego Boga - w sercach wszystkich ludzi dobrej woli na całym świecie.”

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół