• facebook
 • rss
 • Kazanie biskupa z piosenkami

  Klaudia Cwołek

  dodane 01.09.2013 22:19

  Na powakacyjnym diecezjalnym dniu wspólnoty w katedrze gliwickiej spotkali się uczestnicy tegorocznych oaz dla dzieci, młodzieży i rodzin. – Będziemy świętowali to, że jesteśmy Kościołem – mówił we wstępie ks. Marek Olekszyk, moderator diecezjalny Ruchu Światło–Życie.

  Eucharystii przewodniczył bp Jan Wieczorek, który w swoją homilię włączył stare piosenki oazowe. Gdy zaintonował „My jesteśmy na ziemi światłem Twym”, a potem „W drogę z nami wyrusz Panie” cała katedra wypełniła się wieloma głosami. Piosenki nawiązywały do rozważań o konieczności ewangelizacji, otwartego i odważnego przyznawania się do Chrystusa i Jego Ewangelii, wierności chrześcijańskim wartościom. Bp Jan Wieczorek przypomniał m.in. słowa papieża Franciszka z 18 maja tego roku, gdy na placu św. Piotra w Rzymie przemawiał do 200–tysięcznej rzeczy przedstawicieli ruchów kościelnych i wspólnot. Mówił wtedy do nich, że muszą pamiętać, że tam, gdzie pójdą, Bóg jest z nimi, a nawet będzie ich wyprzedzał na tej drodze.

  – Oaza zmienia życie każdego człowieka. Myślę, że warto, aby ludzie, którzy wierzą w Chrystusa należeli do Ruchu Światło-Życie. Duch Święty rzeczywiście działa nie tylko tam na rekolekcjach, ale i tutaj, po powrocie do domu, jeśli się wszystko zrozumie, przemyśli. Warto zastanawiać się nad swoim życiem, do tego też skłania Ruch Światło-Życie, do zmieniania ludzi.  Modlitwa nie zmienia świata, ale zmienia ludzi, którzy zmieniają świat. Ruch pomaga to zrozumieć, by iść dalej ewangelizować – mówi Dominika Pajunk, uczestniczka Oazy Nowego Życia II stopnia w Babicach.

  W tegorocznych rekolekcjach oazowych dla dzieci i młodzieży na 10 turnusach, organizowanych przez Ruch Światło-Życie naszej diecezji wzięło udział około 300 osób. W rekolekcjach Domowego Kościoła z diecezji gliwickiej, rodzinnej gałęzi ruchu, przez cały rok uczestniczyły 53 małżeństwa.

  Na zakończenie Eucharystii przekazana została posługa par rejonowych Domowego Kościoła.  W rejonie bytomskim przejęli ją Mariola i Andrzej Wałęga, a w tarnogórskim Anna i Rafał Blazy.

  Więcej w papierowym wydaniu "Gościa Gliwickiego" na 8 września.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół