• facebook
 • rss
 • Gliwice w telefonie

  wp

  dodane 23.05.2013 15:28

  Funkcjonalna, ciekawa i najlepsza w regionie. Gliwice mają mobilną aplikację do telefonów i tabletów.

  Mobilne Gliwice to informacyjna platforma dla mieszkańców, studentów, inwestorów i turystów. Zbudowana jest z 11 modułów, których treści mogą być współtworzone przez użytkowników. – Zdecydowaliśmy się na taki pomysł wzorem wielu dużych miast. W naszym przypadku Mobilne Gliwice nie skupiają się głównie na ofercie turystycznej Gliwic, bo nie jest aż tak rozbudowana jak np. w Krakowie. Nasza propozycja jest przede wszystkim bardzo funkcjonalna i pozwala na wiele praktycznych zastosowań. Dodaliśmy także moduł dotyczący DTŚ-ki. Moduł pomaga kierowcom efektywnie zaplanować jazdę – podkreśla Nina Drzewiecka, kierownik promocji w gliwickim Urzędzie Miejskim.
  Moduły pozwalają nie tylko dowiedzieć się prawie wszystkiego o mieście, ale zapoznać się z bieżącymi wydarzeniami, znaleźć na mapie interesujące nas miejsce i wybrać optymalną trasę dojazdu, prześledzić rozkład jazdy komunikacji miejskiej, a także dowiedzieć się, gdzie w mieście są korki. – To tylko nieliczne przykłady, bo propozycji jest o wiele więcej. Zapraszam do korzystania – mówi N. Drzewiecka.

  Moduł „dodaj treść” umożliwia dodawanie przez mieszkańców ciekawych miejsc, aktualności lub wydarzeń. Wszystkie treści są publikowane w aplikacji dopiero po zatwierdzeniu ich przez moderatora.

  Mobilny Samorząd to jedna z pierwszych aplikacji mobilnych wdrożonych w województwie śląskim. Oprócz Gliwic, podobne aplikacje posiadają jedynie Jaworzno, Tychy oraz Rajcza. Gliwicka aplikacja jest jednak najbardziej rozbudowana. Szacuje się, że ze smartfonów i tabletów korzysta ponad 42 proc. Polaków.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół