• facebook
 • rss
 • Możesz pomóc?

  Klaudia Cwołek

  dodane 14.04.2013 15:32

  Potrzebni wolontariusze i pieniądze – Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół „Modlitwa i Czyn” prosi o wsparcie.

  Od soboty wieczór przez całą niedzielę w kościele św. Anny w Zabrzu kazania głosi ks. Henryk Bardosz, przewodniczący stowarzyszenia i duszpasterz niepełnosprawnych. To kolejna parafia w diecezji, która rozumie problem i go przyjmuje.

  Ks. Henryk Bardosz  prosi o pieniądze na wyjazd na turnus rehabilitacyjno-rekolekcyjno-wypoczynkowy dla niepełnosprawnych, który odbędzie się po raz kolejny w Głogowie od 16 do 31 lipca. Niepełnosprawni są tam goszczeni przez Wspólnotę Cichych Pracowników Krzyża. Niestety, na razie na 60 osób PFRON przyznał dofinansowanie jedynie 6 niepełnosprawnym. 

  – Jestem wręcz zmuszony stanąć i prosić Was o to wsparcie – mówił ks. Henryk Bardosz. Dlaczego to robi? – Po to, żeby w oczach tych ludzi zobaczyć błysk pięknej radości, żeby innym ludziom nadać sens, żeby od tych ludzi uczyć się miłości – tłumaczył. 

  Na wyjazd poszukiwani są też pełnoletni wolontariusze – asystenci osób niepełnosprawnych. Ks. Henryk Bardosz do podjęcia takiej posługi szczególnie zachęca aktywnych jeszcze emerytów. 

  Inicjatywą stowarzyszenia jest także budowa Domu św. Benedykta dla dwunastu osób niepełnosprawnych, który powstaje w Zabrzu-Biskupicach przy diecezjalnym domu rekolekcyjnym w parafii św. Jana Chrzciciela. Od dłuższego już czasu trwa akcja „Koreczek na domeczek” – zbierania plastikowych nakrętek, które są sprzedawane, a uzyskane pieniądze przeznaczane na budowę.

  Stowarzyszenie „Modlitwa i Czyn” systematycznie spotyka się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o 13.00 (z Mszą św.) w domu parafii św. Anny w Zabrzu przy ul. 3 Maja oraz w drugą niedzielę miesiąca o 14.00 (spotkanie grupy dzieci niepełnosprawnych, przygotowujących się do I Komunii Świętej) w siedzibie stowarzyszenia – domu rekolekcyjnym w Zabrzu-Biskupicach przy ul. Bytomskiej 39.

  Więcej o stowarzyszeniu na www.modlitwaiczyn.pl

   


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół