• facebook
 • rss
 • Przyjdź na Dni Życia

  Klaudia Cwołek

  dodane 19.03.2013 12:22

  Warto nie stać obojętnie z boku, ale przyjść dać świadectwo, niezależnie od wieku – mówi Maciej Petela, organizator z Domowego Kościoła.

  Dni Życia organizowane są w Zabrzu przez lokalne ruchy i stowarzyszenia katolickie.  - Trzy i dwa lata temu organizowaliśmy je w Zabrzu, w zeszłym roku włączyliśmy się w obchody w Gliwicach, ale doszły do nas głosy, że czegoś ludziom brakowało, że warto zrobić marsz i imprezy towarzyszące w naszym mieście – mówi Maciej Petela.

  W programie Dni Życia jest projekcja ciekawego amerykańskiego filmu „October Baby”, niewyświetlanego w żadnej sieci kin w Polsce, inspirowany autentyczną historią Gianny Jegossen – kobiety, która przeżyła własną aborcję. Przewidziane są także debata, Marsz Życia i Eucharystia w intencji nienarodzonych oraz kiermasz wydawnictw czy zbieranie podpisów pod najnowszą inicjatywą pro life „Jeden z nas”, która jest wielką europejską kampanią na rzecz życia dzieci nienarodzonych. – Warto przyjść wspólnie się pomodlić. Jeśli my, członkowie ruchów i wspólnot, nie wesprzemy tej inicjatywy, to kto? – pyta Maciej Petela.

   

  Program Dni Życia

  22 marca, kino ROMA (ul. Padlewskiego 4)

  10.00 – pokaz filmu „October Baby” dla szkół (gimnazja, licea)

  18.00 – debata pro life „Dziecko – dar czy kara?”, goście: s. Augustyna Milej, lekarz ginekolog, Bogna Białecka, psycholog rodziny i dziecka.

  20.00 – pokaz filmu „October Baby”

  Wstęp na seanse jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja pod nr. tel. 507 493 724.

  23 marca (nie 24 marca, jak podawaliśmy wcześniej), plac Wolności

  15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia, Marsz Życia z placu do kościoła św. Kamila

  16.00 – Eucharystia w intencji nienarodzonych dzieci (z możliwością duchowej adopcji dziecka poczętego), kiermasz książek pro life i zbieranie podpisów pod inicjatywą „Jeden z nas”


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół