• facebook
 • rss
 • Czekają na każdego

  MF

  dodane 19.01.2013 09:00

  W parafii katedralnej w Gliwicach oraz w parafii św. Anny w Zabrzu rozpoczynają się katechezy neokatechumenalne dla młodzieży i dorosłych, które pomagają rozwijać dojrzałą wiarę.

  Katechezy Drogi Neokatechumenalnej w parafii św. Piotra i Pawła w Gliwicach rozpoczynają się w poniedziałek, 21 stycznia. Odbywać się będą w każdy poniedziałek i środę o godz. 18.30, po wieczornej Eucharystii.

  Takie same katechezy od poniedziałku 28 stycznia będą głoszone w parafii św. Anny w Zabrzu. Odbywać się będą w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 18.30, również po wieczornej Eucharystii. I będą trwać aż do Niedzieli Palmowej.

  Wspólnoty neokatechumenalne stwarzają możliwość rozwoju ducha modlitwy, pogłębiania wiary, poznawania Pisma Świętego, uczenia się aktywnego uczestnictwa w liturgii i głębszego przeżywania tajemnic zbawienia dokonujących się w celebracjach Kościoła – informują organizatorzy. I zachęcają: – Doświadczamy życia we wspólnocie sióstr i braci. Katechezy te otwierają drogę wspólnoty neokatechumenalnej, która zostaje wszczepiona w parafię rozumianą jako wspólnota wspólnot.

  Odpowiedzialni za katechezy zapraszają wszystkich parafian – młodych i starszych, małżonków, zapracowanych i bezrobotnych. Wszystkich, którzy chcą zbliżyć się do Chrystusa, wejść z Nim w osobistą relację, pogłębić swoją wiarę, zacząć żyć w perspektywie Słowa Bożego, zrozumieć swoje powołanie życiowe... Zaproszenie kierują również do tych, którzy są daleko od Kościoła. Liczą na to, że o ich przyjście zatroszczą się ci, którzy są bliżej. I zaproponują udział w tych spotkaniach komuś z rodziny, swojemu sąsiadowi czy współpracownikowi.

   


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół